Strona główna WIADOMOŚCI Rewolucja w TVP. „Aktualności” z Rzeszowa nadawano na Facebooku

Rewolucja w TVP. „Aktualności” z Rzeszowa nadawano na Facebooku

0
źr. TVP 3 Rzeszów
Reklama

Rząd Donalda Tuska rozpoczął przejmowanie telewizji publicznej zwalniając prezesów, dyrektorów i wypowiadając umowy dziennikarzom telewizji publicznej. Po godzinie 11:00 nadawanie zakończyło TVP Info, w jego miejsce emitowane jest pasmo z TVP 1. O 19:30 zamiast „Wiadomości” widzowie TVP mogli zobaczyć wystąpienie Marka Czyża, który obiecał informacje zamiast nachalnej propagandy.

Regionalne pasma TVP 3 również straciły możliwość nadawania. Rzeszowski oddział Telewizji Polskiej wyemitował w środę „Aktualności”, czyli program informacyjny o największej oglądalności, za pośrednictwem Facebooka. Pod siedzibą TVP na Al. Kopisto w Rzeszowie zebrali się protestujący przeciwko działaniom nowej władzy.

Reklama

Prowadzący „Aktualności” Konrad Dudek zapowiedział, że ” z nieznanych dla nas przyczyn programów regionalnych TVP od godz. 11:00 nie można oglądać ani w wersji naziemnej, ani satelitarnej. Nie ma to związku z przejściem na system nadawania HD. Dostęp do oglądania programów stracili też widzowie TVP Info, nie działają także telewizyjne strony internetowe”.

Paweł Majcher został nowym prezesem Polskiego Radia, Tomasz Sygut Telewizji Polskiej, a Marek Błoński Polskiej Agencji Prasowej. Resort kultury poinformował w komunikacie, że szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz odwołał 19 grudnia dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i ich rady nadzorcze.

Reklama
Poprzedni artykułUdaremniono próbę wwiezienia nielegalnie kilkuset tys. złotych
Następny artykułSilny wiatr, oblodzenie i zamiecie śnieżne w regionie. Na południu śnieg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!