Strona główna ZDROWIE Refleksologia – zdrowie zaklęte w stopach

Refleksologia – zdrowie zaklęte w stopach

0
Reklama

REFLEKSOLOGIA- co to takiego?
Jest nauką zajmującą się zasadami pracy refleksów znajdujących się na stopach i dłoniach (również na twarzy), odpowiadających wszystkim gruczołom, organom i częściom ciała ludzkiego.
Na co pomaga?
1. Obniża napięcia – 75% dzisiejszych zachorowań jest spowodowane stresami i napięciami nerwowymi. Różne części ciała znajdują się na różnych etapach zaawansowania chorobowego. Może się to objawiać problemami ze strony różnych układów.
2. Poprawia krążenie krwi i wspomaga odblokowanie impulsów nerwowych – aby utrzymać ciało w równowadze, konieczne jest zasilanie bodźców układu nerwowego, krążenia krwi i gruczołów. Obniżenie napięć lub ciśnienia w nerwach i naczyniach, poprawi obieg krwi i dotlenienie wszystkich części ciała.
3. Pomaga w naturalnym przywracaniu równowagi – zabieg refleksologii pomaga przywrócić prawidłowe funkcjonowanie przepracowanych gruczołów i części ciała.
W tych trzech punktach zawierają się różne dolegliwości i schorzenia, w których zabieg refleksologii może przynieść ulgę. Z doświadczenia pracy refleksologów wynika, że jest ona (refleksologia) skuteczna m. in. w łagodzeniu bóli miesiączkowych, migrenach, kolce jelitowej u dzieci, likwidowaniu halluksów i ostróg, obrzękach kończyn, zmniejszaniu potliwości stóp i dłoni, gorączce, wspomaganiu wzroku.
Czy zabieg refleksologii może zaszkodzić?
Nie. Jeżeli dany narząd czy gruczoł zostanie przywrócony do prawidłowego funkcjonowania, nie można „przedobrzyć”. Mogą pojawić się drobne objawy, takie jak katar czy przeczyszczenie, ale są one jedynie oznaką oczyszczania organizmu.

Reklama
Poprzedni artykułPomnik Jana Pawła II z Francji do Rzeszowa?
Następny artykułRzeszów: V Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia