Strona główna SPORT Rafał Wilk odznaczony przez Prezydenta RP

Rafał Wilk odznaczony przez Prezydenta RP

0
Reklama

Były żużlowiec Rafał Wilk został w niedzielę odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie łącznie uhonorował dziewięciu paraolimpijczyków. 


Urodzony w Łańcucie sportowiec jest mistrzem paraolimpijski w handbike-u. Rafał Wilk nie pierwszy raz otrzymał odznaczenie państwowe. W 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
Prezydent odznaczył paraolimpijczyków i ich trenerów za wybitne osiągnięcia sportowe, promowanie Polski na arenie międzynarodowej oraz osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej.
https://www.facebook.com/rafalwilkofficial/posts/1593522604024897
42-latek po żużlowym wypadku w 2006 roku stracił czucie w nogach. Mimo tego nie przestał kochać sportu. Z czasem jego nową miłością stało się parakolarstwo. Właśnie w tej dyscyplinie wziął udział w dwóch igrzyskach paraolimpijskich – w 2012 roku rywalizował w Londynie gdzie zdobył dwa złota, natomiast w 2016 – w Rio de Janeiro złoto i srebro. Ponadto Rafał Wilk jest wykładowcą akademickim.

Reklama
Poprzedni artykułDziś superpełnia Księżyca
Następny artykułNisko: Żołnierz z 3 Batalionu Inżynieryjnego będzie bił rekord