Były żużlowiec Rafał Wilk został w niedzielę odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie łącznie uhonorował dziewięciu paraolimpijczyków. 

Urodzony w Łańcucie sportowiec jest mistrzem paraolimpijski w handbike-u. Rafał Wilk nie pierwszy raz otrzymał odznaczenie państwowe. W 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Prezydent odznaczył paraolimpijczyków i ich trenerów za wybitne osiągnięcia sportowe, promowanie Polski na arenie międzynarodowej oraz osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej.

Z rąk Pana Prezydenta RP miałem zaszczyt zostać odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W szczególności…

Opublikowany przez Rafał Wilk na 3 grudnia 2017

42-latek po żużlowym wypadku w 2006 roku stracił czucie w nogach. Mimo tego nie przestał kochać sportu. Z czasem jego nową miłością stało się parakolarstwo. Właśnie w tej dyscyplinie wziął udział w dwóch igrzyskach paraolimpijskich – w 2012 roku rywalizował w Londynie gdzie zdobył dwa złota, natomiast w 2016 – w Rio de Janeiro złoto i srebro. Ponadto Rafał Wilk jest wykładowcą akademickim.