Strona główna WIADOMOŚCI Podsumowano tegoroczną Majówkę na drogach w regionie

Podsumowano tegoroczną Majówkę na drogach w regionie

0
Reklama

Dobiegł końca długi majowy weekend. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Od piątku do niedzieli, na drogach województwa podkarpackiego doszło do 25 wypadków, w dwóch z nich zginęły dwie osoby. Policjanci zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.

Za nami długi majowy weekend. W ciągu tych kilku dni, podkarpaccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego regionu. Dbali, aby na tych głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci.

Reklama

Na drogach było więcej policyjnych patroli, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości były prowadzone kaskadowo. Na pobłażliwość policjantów nie mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Od piątku, na podkarpackich drogach doszło do 25 wypadków, w tych zdarzeniach rannych zostało 28 osób, niestety 2 osoby zginęły. Do pierwszego z tych tragicznych wypadków doszło w piątek, 29 kwietnia, w miejscowości Kopki w powiecie niżańskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi, w obszarze zabudowanym, opel astra potrącił rowerzystę. Mimo podjętej reanimacji, życia 61-letniego mężczyzny, kierującego jednośladem, nie udało się uratować. Drugi miał miejsce w minioną niedzielę w Przedmieściu Czudeckim w powiecie strzyżowskim. Kierujący motocyklem marki Harley Davidson najpierw uderzył w tył forda, a następnie jeszcze w skodę i fiata. 51-letni mężczyzna kierujący motocyklem, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu wypadku.

Niestety podczas majowego weekendu nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. W tym czasie policjanci udaremnili dalszą jazdę 62 nietrzeźwym kierowcom.

Reklama
Poprzedni artykułDziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka
Następny artykułWypadek na DK19. Zderzyły się laweta, cysterna i osobówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj