środa, 6 grudnia, 2023
Strona główna POLITYKA Podkarpacie: Zdzisław Gawlik przewodniczącym PO w regionie

Podkarpacie: Zdzisław Gawlik przewodniczącym PO w regionie

0
Reklama
Liderem podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej został Zdzisław Gawlik. Poseł od maja tego roku pełnił rolę komisarza w regionie.

Zdzisław Gawlik był jedynym kandydatem na przewodniczącego podkarpackich struktur PO. Delegaci jednogłośnie powierzyli mu pełnienie funkcję lidera struktur na Podkarpaciu.

Reklama

W swoim, krótkim exposee powiedział: Chcemy otwierać się na nowe środowiska. Zamierzamy przyciągać do Platformy nowych ludzi; szczególnie tych, którzy do tej pory stali obok polityki.
Gawlik nakreślił również główne cele dla partii na następne miesiące. Najważniejszym będzie zwiększenie obecności PO we władzach samorządowych oraz przyciągnięcie nowych wyborców. Należy zaznaczyć, że na Podkarpaciu partia cieszy się najmniejszym poparciem w skali kraju, oscylującym wokół 10-15%.

Zdzisław Gawlik ma 57 lat. Jest prawnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 2007-12 oraz 2013-15 był wiceministrem skarbu państwa. W 2015 r. został wybrany do Sejmu, zdobywając 8414 głosów w okręgu rzeszowskim.  Pod koniec maja 2017 r., kiedy władze PO rozwiązały struktury partii na Podkarpaciu, został mianowany komisarzem partii w tym regionie. Polityk jest żonaty, ma trójkę dzieci.

Źr: Platforma Obywatelska,onet.pl

Reklama
Poprzedni artykułCeny rosną szybciej, niż się spodziewaliśmy
Następny artykułRzeszów: Bilet na MPK kupisz przez telefon