Strona główna WIADOMOŚCI Pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia zatrzymanych przez CBA

Pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia zatrzymanych przez CBA

0
Reklama

Agenci CBA zatrzymali kolejne pięć osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej wystawiające tzw. puste faktury.


Pięciu podkarpackich przedsiębiorców zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. To kolejne osoby działające w ramach zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przestępczością gospodarczą, w tym m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę – tzw. „pustych faktur”. Zatrzymane przez CBA osoby w latach 2014-2018 wprowadziły do obrotu faktury VAT dokumentujące fikcyjny obrót towarów na kwotę niemal 5 mln zł.
Przestępczy proceder opierał się na przeświadczeniu jego uczestników o ich bezkarności związanej z powiązaniami organizatora obrotu „pustych faktur” z pracownikami jednego z urzędów skarbowych na terenie Podkarpacia.
Zgromadzone materiały trafią teraz do prokuratury, gdzie przedsiębiorcy usłyszą zarzuty.
Zatrzymania są kolejnym etapem wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez agentów CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.
Do tej pory w sprawie zarzuty usłyszało 11  osób, w tym właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury” oraz naczelnik urzędu skarbowego w Podkarpacia. Wobec pięciu osób sąd zastosował tymczasowy areszt.
Czynności rzeszowskiego CBA trwają, badane są kolejne wątki związane z działalnością przestępczą grupy.
źr. Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Reklama
Poprzedni artykułŁańcut: Dziś wybory zarządu osiedla Podzwierzyniec-Kąty
Następny artykułRzeszów: Znowu pomogą najbiedniejszym. Wesprzyj i Ty!