Strona główna WIADOMOŚCI Nieznana przyczyna zatrucia dzieci. Pływalnia "Karpik" ponownie otwarta.

Nieznana przyczyna zatrucia dzieci. Pływalnia "Karpik" ponownie otwarta.

0
Reklama

Basen został ponownie otwarty. Przeprowadzone badania i kontrole nie wykazały uchybień ze strony pływalni „Karpik”. 
W zeszły wtorek pisaliśmy o zatruciu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10, po zajęciach na pływalni „Karpik” (LINK). Kilkunastu uczniów zostało przewiezionych do Szpitala Miejskiego oraz Szpitala Klinicznego nr 2. w Rzeszowie. Wszyscy skarżyli się na bóle głowy i duszności po zajęciach na basenie. Dwóch chłopców zostało na noc w szpitalu na obserwację. Następnego dnia ich stan był na tyle dobry, że wypisano ich do domu.
Tuż po feralnej wizycie dzieci na pływalni, sprawą zatrucia zajął się rzeszowski sanepid. Jego pracownicy pobrali próbki wody z basenu oraz jedzenia, które mogły doprowadzić do złego stanu uczniów. Dziś okazało się, że zarówno w wodzie, jak i w pokarmie nie stwierdzono żadnych substancji, mających wpływ na zły pogorszenie się zdrowia uczniów. Ponadto pracownicy sanepidu sprawdzili stan techniczny pojazdu. Również te badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości.
Na chwilę obecną nic nie wskazuje, by pracownicy pływalni „Karpik” doprowadzili do pogorszenia się zdrowia uczniów. Dlatego też sanepid zadecydował o ponownym otwarciu basenu.

Reklama