Strona główna STRZYŻÓW Niewybuchy we Frysztaku! Droga wojewódzka nr 988 zablokowana

Niewybuchy we Frysztaku! Droga wojewódzka nr 988 zablokowana

0
Reklama

We Frysztaku policjanci zabezpieczają miejsce odnalezienia pięciu niewybuchów, które wczoraj po południu wykopali pracownicy firmy budowlanej. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie. Niebezpiecznymi przedmiotami zajmą się saperzy, którzy zneutralizują niewybuchy. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 988 w miejscu, gdzie prowadzone są prace, jest całkowicie zablokowany. Policjanci kierują na objazdy. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 14.


Wczoraj przed godz. 17, policjanci zostali zawiadomieni o znalezieniu niewybuchów w miejscowości Frysztak. Jak ustalono, pracownicy wykonujący prace ziemne w rejonie nasypu kolejowego, zauważyli znajdujące się w ziemi metalowe przedmioty.
Dyżurny strzyżowskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym, miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze. Z ustaleń wynikało, że ujawnione niewybuchy to 4 bomby i pocisk artyleryjski, pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.
W tej chwili na miejscu pracują saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy sprawdzają teren. Po zakończonych czynnościach zabezpieczą znalezione pociski.Z uwagi na zagrożenie wynikające z prac przy usuwaniu niewybuchów, konieczna była ewakuacja mieszkańców okolicznych domów.
Od wczoraj ruch pociagów na trasie Jasło – Rzeszów jest wstrzymany. Zorganizowano komunikację zastępczą.
W związku z tym, że prace prowadzone są kilkanaście metrów od drogi wojewódzkiej nr 988, w tej chwili ruch na tym odcinku jest całkowicie zablokowany. Policjanci kierują na objazdy. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 14.
Dla samochodów osobowych wyznaczono objazd przez Frysztak, Kobyle, Jazową i Wiśniową, samochody ciężarowe w miejscowości Twierdza, są kierowane w stronę Warzyc, dalej przez Jasło, Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Szufnarową do Wiśniowej.Przypominamy: o każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy informować Policję. W żadnym wypadku odnalezionych przedmiotów nie należy dotykać czy przenosić. Nie próbujmy ich także rozbrajać!

Zwłoki kobiety w stawie w Rakszawie. Policja bada sprawę

Reklama
Reklama