Strona główna WIADOMOŚCI Na granicy zatrzymano kolejne luksusowe samochody

Na granicy zatrzymano kolejne luksusowe samochody

0
Reklama

Przestępczość samochodowa stanowi jedno z wyzwań z jakimi mierzą się funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Metody i praktyki nielegalnego pozyskiwania pojazdów ewoluują, zmienia się także zasięg tej nielegalnej działalności. Odpowiedzią jest krajowa i międzynarodowa współpraca służb.

Do kolejnych zatrzymań luksusowych samochodów pochodzących z przestępstwa doszło dzięki informacji od śledczych Straży Granicznej z Podkarpacia.

20 marca francuscy policjanci zatrzymali na terenie swojego kraju dwa luksusowe mercedesy AMG. Zatrzymanie kradzionych pojazdów było możliwe dzięki współpracy z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz stołecznymi policjantami z  Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową. Jak się okazało samochody zostały utracone tydzień temu, a poszkodowanym jest firma leasingowa. Łączna wartość odzyskanych aut wynosi około 450 tys. zł.

Reklama

Analogiczne zdarzenie miało miejsce 9 marca. Wówczas na terenie Francji zatrzymano mercedesa AMG o szacunkowej wartości  ponad 300 tys. zł. Mundurowi ustalili, że pojazd został przywłaszczony na szkodę firmy leasingowej działającej na terenie Polski. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Policji francuskiej.

Reklama
Poprzedni artykułGroźny wypadek w Klęczanach. Zderzył się autobus, osobówka i ciężarówka
Następny artykuł78-latka wypalała trawę i doszło do pożaru. Odpowie za nieostrożność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj