Strona główna LUBACZÓW Młodzi warcabiści z Podkarpacia z tytułami mistrzów świata. Niebawem pojadą do Tallina

Młodzi warcabiści z Podkarpacia z tytułami mistrzów świata. Niebawem pojadą do Tallina

0
Reklama

Marika Gancarz ma 10 lat, na swoim koncie ma już tytuł drugiej wicemistrzyni Europy w warcabach. Leo Gancarz lat 6, zajął 8 miejsce w Polsce do lat 10. Co jest wynikiem fenomenalnym biorąc pod uwagę staż i różnicę wieku.

Oliwia Gancarz ma 11 lat. To podwójna Mistrzyni Świata w warcabach 64 polowych, Mistrzyni Europy w warcabach 100 polowych blitz, Wicemistrzyni Świata w warcabach 100 polowych klasycznych. Wielokrotna Mistrzyni Polski zaczynając od kategorii 6 lat. W wieku 7 lat wystąpiła w śniadaniówce Dzień Dobry TVN z Marcinem Prokopem pokonując go w warcaby.

Reklama

Zaczęła grać w warcaby w wieku 5 lat. Na zajęcia zaprowadził dziewczynkę tata. 5-latka szybko zaczęła przejawiać swoje predyspozycje do gry w warcaby. Rok później wygrała swoje pierwsze mistrzostwo.

Był to zupełny przypadek. Oliwia od początku była bardzo zainteresowana warcabami i przejawiała swoje predyspozycje w tym kierunku- mówił w telewizji tata Oliwii, Dawid Gancarz.

Ostatnio dzieciaki grające na co dzień w „Warcaby z Pasją w Futory” niebawem pojadą do Tallina, gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów.

Do Tallina z Podkarpacia jedzie: Marika Gancarz (Warcaby z pasją Futory), Oliwia Gancarz (Warcaby z pasją Futory), Julia Banaś (MUKS Libero Basznia Dolna), Klara Kornaga (LKS Unia Horyniec Zdrój), Katarzyna Pisarska (LKS Unia Horyniec Zdrój).

Zaangażowanie i pasję młodych zawodników skomentował Damian Reszka Prezes Polskiego Związku Warcabowego jeden z topowych warcabistów w Polsce: „Podczas jednej z moich gier miałem okazję zmierzyć się z 10-letnią Mariką Gancarz. Jej agresywna i aktywna gra, w połączeniu z niesamowitą precyzją jak na jej wiek, bardzo mi zaimponowała. Partię wygrałem dopiero dzięki błędowi Mariki w niedoczasie w samej końcówce. Wszyscy Gancarzowie – Marika, 11-letnia Oliwia i zaledwie 6-letni Leo (który zdobył III kategorię w Środzie Śląskiej!) – wykazują poziom i zrozumienie gry znacznie przewyższające ich rówieśników. To młodzi zawodnicy, którzy zapowiadają się na długoletnich liderów juniorskiej reprezentacji Polski. Młodzieży – musicie mocno pracować, aby dorównać ich umiejętnościom!”

Poprzedni artykułNietypowe manewry kierowcy nie uszły uwadze mężczyzny. Powiadomił policję
Następny artykułWyrzucił w polach pudło. W środku było sześć kociąt [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!