Strona główna SPORT Mielec: Trener Stali Mielec pojedzie na staż do czołowych europejskich klubów

Mielec: Trener Stali Mielec pojedzie na staż do czołowych europejskich klubów

0
Reklama

Zbigniew Smółka, który jest trenerem Stali Mielec, dzięki wsparciu ze strony, pochodzącego z Mielca europosła Tomasza Poręby, będzie miał okazję odbyć staż w Bayernie Monachium oraz Chelsea Londyn.


Informacja na ten temat została podana, przez europosła Porębę, podczas konferencji prasowej po ostatnim meczu Stal Mielec – GKS Tychy.  Zbigniew Smółka staż w Chelsea rozpoczął już dzisiaj. Podczas zajęć będzie miał okazję  podglądać zajęcia pierwszego zespołu, a także poznać strukturę i sposób funkcjonowania piłkarskiej akademii Chelsea, uchodzącej za jedną z najlepszych w Europie. 
Drugą część stażu, trener Smółka rozpocznie w połowie grudnia w Monachium. Zostanie włączony do łączony do bezpośredniej pracy sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu na czele z trenerem Bawarczyków Juppem Henkesem.
Tomasz Poręba podczas konferencji prasowej powiedział że jest pewien, że staże przyczynią się do rozwoju i profesjonalizacji piłki nożnej w Mielcu. Dodał również, że bardzo by chciał, aby:

FKS Stal Mielec była klubem, który będzie korzystał z najlepszych praktyk, doświadczeń, systemów szkolenia, co – jestem pewien – wpłynie na stworzenie unikalnego modelu szkolenia młodzieży, którego autorami będą trenerzy i opiekunowie działający w ramach naszego klubu”

Głos na konferencji zabrał również, sam główny zainteresowany, czyli trener Stali, który powiedział:

Wszyscy trenerzy w Stali Mielec z tego skorzystają, przygotuję z tych wyjazdów obszerny materiał. Fajne jest to, że w okresie odpoczynku można się rozwijać, można się uczyć, z podniesioną głową i uśmiechem na ustach po ostatnich zwycięstwach”  

 

Reklama
Reklama