Strona główna WIADOMOŚCI Medyka: Poszukiwany podwójnym ENA zatrzymany na granicy

Medyka: Poszukiwany podwójnym ENA zatrzymany na granicy

0
Reklama

W poniedziałek 27 listopada na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywatela Łotwy poszukiwanego dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania wydanymi przez Prokuraturę Generalną Łotwy. 


32 – letni Łotysz od  prawie dwóch miesięcy był poszukiwany za  kradzież broni oraz za obrót środkami odurzającymi w postaci metamfetaminy.
Mężczyzna próbował w poniedziałek 27 listopada wyjechać na Ukrainę.
Obecnie, zatrzymany Łotysz pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Prawdopodobnie w najbliższym czasie w ramach realizacji Europejskich Nakazów Aresztowania zostanie przekazany łotewskiemu wymiarowi sprawiedliwości.
Zatrzymanie było możliwe m.in. dzięki zaostrzeniu od 7 kwietnia br.  przepisów dotyczących wjazdu i wyjazdu obywateli UE poza strefę Schengen. Wcześniej ob. UE byli poddawani jedynie kontroli minimalnej. Obecnie wszyscy podróżni, zarówno na wjazd do UE jak i wyjazd poddawani są kontroli szczegółowej.  Każdy podróżny jest sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych, w celu ustalenia czy nie jest poszukiwany, nie obowiązuje go zakaz wjazdu na terytorium UE czy też nie został zastrzeżony jako osoba stanowiąca zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa czy porządku publicznego.
źr. BiOSG
 

Reklama
Poprzedni artykułMielec: Trener Stali Mielec pojedzie na staż do czołowych europejskich klubów
Następny artykułKsiądz po kolędzie przyjdzie tylko na zaproszenie