Strona główna PRZEMYŚL Marcin Kowalski z Przemyśla nowym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej

Marcin Kowalski z Przemyśla nowym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej

0
Reklama

Młodzież Wszechpolska w piątek obchodziła 100-lecie istnienia. W sobotę w Warszawie Wszechpolacy z całego kraju zebrali się, by uczcić to wydarzenie i wybrać nowe władze. Prezesem Zarządu Głównego został pochodzący z Przemyśla Marcin Kowalski.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Archikatedrze pw. świętego Jana Chrzciciela. Następnie Wszechpolacy zgromadzili się przy pomniku prezesa honorowego Młodzieży Wszechpolskiej- Romana Dmowskiego, gdzie odbył się Apel Poległych upamiętniający wybitnych działaczy organizacji. Uroczystości zakończył Zjazd Wyborczy. Narodowcy podsumowali ostatnią kadencję pod wodzą Ziemowita Przebitkowskiego. Po 4 latach przewodzenia stowarzyszeniem lider Wszechpolaków zaproponował na swojego następcę, Marcina Kowalskiego.

Tuż po wyborze Marcin Kowalski odwiedził najstarszą Wszechpolskę- pochodzącą z powiatu niżańskiego, a obecnie mieszkającą w domu seniora w Warszawie- major Marię Mirecką- Loryś:

Reklama

Dziś nowy prezes MW zorganizował konferencję prasową w Rzeszowie:

Marcin Kowalski to doktorant historii na UMCS. Pierwsze kroki w organizacji stawiał w Lublinie, gdzie studiował historię i prawo. Po skończeni studiów wrócił na Podkarpacie. W latach 2018-2021 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej na Podkarpaciu.

Wielokrotnie organizował wydarzenia patriotyczne m.in. w rodzinnym Przemyślu tj. Marsze Pamięci Orląt Przemyskich i Lwowskich.

Jest współzałożycielem Fundacji Wczoraj i Jutro oraz inicjatorem projektu medialnego Patriotyczne Podkarpacie. Jako historyk zajmował się historią obozu narodowego. Z okazji 100. rocznicy powstania Młodzieży Wszechpolskiej wydana została książka jego autorstwa podsumowująca historię tej organizacji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!