Strona główna PRZEMYŚL Marcin Kowalski z Przemyśla nowym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej

Marcin Kowalski z Przemyśla nowym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej

0
Reklama

Młodzież Wszechpolska w piątek obchodziła 100-lecie istnienia. W sobotę w Warszawie Wszechpolacy z całego kraju zebrali się, by uczcić to wydarzenie i wybrać nowe władze. Prezesem Zarządu Głównego został pochodzący z Przemyśla Marcin Kowalski.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Archikatedrze pw. świętego Jana Chrzciciela. Następnie Wszechpolacy zgromadzili się przy pomniku prezesa honorowego Młodzieży Wszechpolskiej- Romana Dmowskiego, gdzie odbył się Apel Poległych upamiętniający wybitnych działaczy organizacji. Uroczystości zakończył Zjazd Wyborczy. Narodowcy podsumowali ostatnią kadencję pod wodzą Ziemowita Przebitkowskiego. Po 4 latach przewodzenia stowarzyszeniem lider Wszechpolaków zaproponował na swojego następcę, Marcina Kowalskiego.

Tuż po wyborze Marcin Kowalski odwiedził najstarszą Wszechpolskę- pochodzącą z powiatu niżańskiego, a obecnie mieszkającą w domu seniora w Warszawie- major Marię Mirecką- Loryś:

Reklama

Dziś nowy prezes MW zorganizował konferencję prasową w Rzeszowie:

Marcin Kowalski to doktorant historii na UMCS. Pierwsze kroki w organizacji stawiał w Lublinie, gdzie studiował historię i prawo. Po skończeni studiów wrócił na Podkarpacie. W latach 2018-2021 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej na Podkarpaciu.

Wielokrotnie organizował wydarzenia patriotyczne m.in. w rodzinnym Przemyślu tj. Marsze Pamięci Orląt Przemyskich i Lwowskich.

Jest współzałożycielem Fundacji Wczoraj i Jutro oraz inicjatorem projektu medialnego Patriotyczne Podkarpacie. Jako historyk zajmował się historią obozu narodowego. Z okazji 100. rocznicy powstania Młodzieży Wszechpolskiej wydana została książka jego autorstwa podsumowująca historię tej organizacji.

Reklama
Poprzedni artykułZ ostatniej chwili! Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik
Następny artykułTragiczny wypadek w Leżajsku. Nowe ustalenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj