Strona główna KULTURA Łańcut: Koncert kolęd bożonarodzeniowych w Muzeum-Zamek

Łańcut: Koncert kolęd bożonarodzeniowych w Muzeum-Zamek

0
Reklama

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza w piątek 14 grudnia o godz. 18:00 na Koncert Świąteczny „Boże Narodzenie w sztuce”. Na scenie wystąpi Duet Zimka & Ochwat, który zaprezentuje najpiękniejsze kolędy w stylach: jazzowym, bałkańskim, tango i tradycyjnym.


Jak zapewniają organizatorzy – koncert będzie doskonałym i radosnym wprowadzeniem w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Duet w składzie: Maciej Zimka – akordeon, Wiesław Ochwat – akordeon, powstał w 2013 r. Artyści są laureatami licznych konkursów instrumentalnych, wspólnie zdobyli nagrody m.in. na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Andrzeja Krzanowskiego oraz w 49. Konkursie Citta di Castelfidardo (Włochy).
Zimka & Ochwat wykonują muzykę klasyczną i współczesną. Główną formą ich działalności jest opracowanie i wykonywanie utworów orkiestrowych na duet akordeonowy.
Maciej Zimka – akordeonista i kompozytor, urodzony w Krośnie. W 2013 r. ukończył z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu ad. Janusza Patera, a w 2016 roku obronił doktorat na tejże uczelni.
Wiesław Ochwat – akordeonista, pedagog. W  2014 r. ukończył z wyróżnieniem dwustopniowe  studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie akordeonu dra Janusza Patera, a w 2018 r. obronił doktorat pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha.
Bilety w cenie 1 zł będą dostępne w zamkowej Sieni od wtorku 11 grudnia.

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Będą za darmo rozdawać choinki od radia RMF
Następny artykułWieźli serce dla dziecka. Kierowca busa zastawił drogę karetce