Strona główna RZESZÓW Kliniczny Zakład Patomorfologii w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie otwarty

Kliniczny Zakład Patomorfologii w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie otwarty

0
Reklama

Nowoczesny Kliniczny Zakład Patomorfologii w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie został uroczyście otwarty. Ważnej dla bezpieczeństwa zdrowotnego inwestycji gratulowała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

Rola diagnostyki patomorfologicznej jest kluczowa i niezastąpiona w diagnozowaniu chorób. Wyniki badań decydują o dalszym losie pacjenta i wyborze metod leczenia.

Reklama

Zmodernizowany, wyposażony w najwyższej klasy sprzęt wysokospecjalistyczny Kliniczny Zakład Patomorfologii pozwala na uzyskanie doskonałej jakości preparatów mikroskopowych i zapewnia swoim pacjentom dostęp do usług na najwyższym europejskim poziomie.

– Dzisiejsze wydarzenie symbolizuje zobowiązanie, jakie leży na nas wszystkich – ciągłego rozwoju ochrony zdrowia, tak aby sprostać stale rosnącym potrzebom mieszkańców. Rozwój szpitala to efekt współpracy, determinacji i zaangażowania wielu osób. Dziękuję każdemu, kto przyczynił się do tego osiągnięcia – mówiła wojewoda.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2022 r. Jej efektem jest nowoczesny i wysokospecjalistyczny Zakład mieszczący się na 3 kondygnacjach. W swojej strukturze posiada między innymi pracownię krojenia i pobierania materiału z dwustanowiskowym stołem formalinowym, doskonale wyposażone pomieszczenia i stanowiska, sekretariaty, sale sekcyjne, gabinety lekarskie z ergonomicznymi stanowiskami, archiwa, chłodnie szufladowe. Ważnym elementem całości jest nowy system informatyczny kompatybilny z systemem szpitalnym.

Kliniczny Zakład Patomorfologii zapewniający kompleksową obsługę w zakresie diagnostyki zarówno histopatologicznej jak i cytologicznej ma swój początek w 1991 roku. Od tego czasu jednostka stanowi jeden z pionów diagnostycznych szpitala. W pracują lekarze specjaliści oraz rezydenci, technicy laboratoryjni i pomoce laboratoryjne, prosektorzy oraz sekretarki medyczne. Wykonuje się w nim badania histopatologiczne, cytologiczne, biopsyjne, sekcyjne i śródoperacyjne.

Łączny koszt inwestycji dofinansowanej ze środków  Samorządu Województwa Podkarpackiego to ponad 17 mln zł.

Reklama
Poprzedni artykułWsiadł za kierownicę mając niemal 3 promile
Następny artykułCzy przysłowia pogodowe naszych babć nadal się sprawdzają? Komentuje ekspert IMGW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!