Strona główna JASŁO Kierował z trzema promilami i zakazem. Jazdę skończył w rowie

Kierował z trzema promilami i zakazem. Jazdę skończył w rowie

0
Reklama

W minioną sobotę po godz. 19, dyżurny jasielskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w Przysiekach, będąc pod wpływem alkoholu, miał wjechać samochodem w pole orne. 

Na miejsce zostali skierowani policjanci z jasielskiej grupy „SPEED”. Kiedy funkcjonariusze dojechali pod wskazany adres, zauważyli seata, który wyjeżdżał z rowu na jezdnię. Ustalili, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Reklama

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Alkomat wskazał w jego organizmie prawie 3 promile. Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy oraz obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i w przeszłości był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mieszkańca gminy Skołyszyn czekają teraz surowe konsekwencje.

Policja przypomina:

Art. 178a kk

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. (uchylony).

§ 3. (uchylony).

§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, art. 174, art. 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Reklama
Poprzedni artykułStracił przytomność w kąpieli. Nie żyje
Następny artykułPoszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany na granicy „z towarem”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!