Strona główna STALOWA WOLA Jest areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

Jest areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

0
Reklama

Mieszkaniec Stalowej Woli odpowie m.in. za kradzież rozbójniczą i włamanie. Łącznie usłyszał 6 zarzutów. 30-latek przyznał się do winy. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Straty wyceniono łącznie na ponad 15 tys. złotych. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, na terenie powiatu sandomierskiego, policjanci zatrzymali mieszkańca Stalowej Woli. Mężczyzna był poszukiwany przez stalowowolską jednostkę za kradzież rozbójniczą, której dopuścił się w jednej z drogerii, na terenie miasta. 30-latek ukradł szczoteczkę elektryczną, a ochroniarza, który wobec niego interweniował odepchnął i uciekł.

Reklama

To nie jedyne przewinienie, jakie mężczyzna, ma na swoim koncie. W toku prowadzonych czynności stalowowolscy policjanci ustalili, że 30-latek od sierpnia do października br., dokonał jeszcze kilku innych kradzieży m.in. ukradł perfumy na kwotę blisko 10 tys. zł oraz alkohol o wartości ponad 2300 zł.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu także zarzutu włamania, którego dopuścił się wspólnie z inną osobą, do jednej z piwnic na terenie miasta. Ich łupem padło dwa rowery, których wartość została oszacowana na ponad 2700 zł.

30-latek usłyszał łącznie 6 zarzutów, do których popełnienia się przyznał. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Mieszkaniec Stalowej Woli był już w przeszłości karany za podobne czyny, w związku z czym, za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Reklama
Poprzedni artykułWrzucił kota do studzienki i rzucał w niego kamieniami
Następny artykułPijany przewoził dwójkę małych dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!