Strona główna WIADOMOŚCI Inspekcja Transportu Drogowego obchodziła 20-lecie istnienia

Inspekcja Transportu Drogowego obchodziła 20-lecie istnienia

0
Reklama

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się obchody 20-lecia działalności kontrolnej Wojewódzkiego Inspektoratu Drogowego w Rzeszowie. W imieniu Prezydenta RP, wojewoda Ewa Leniart wręczyła pracownikom Inspektoratu medale za długoletnią służbę.

Uroczystość poprzedziła konferencja prasowa, w trakcie której wojewoda podziękowała inspektorom za pracę, która – jak mówiła Ewa Leniart  – wykraczała poza zadania ustawowe.  

Reklama

– Inspekcja bardzo intensywnie włączała się w ostatnie kryzysy, które dotykały województwo podkarpackie. Zarówno w czasie epidemii jak i podczas kryzysu na granicy, pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego byli obecni w punktach recepcyjnych, świadcząc całodobowe dyżury – przypomniała wojewoda.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur podkreślał rolę podkarpackich inspektorów, którzy ze względu na położenie regionu mierzą się z wyzwaniami wynikającymi także z wzmożonego tranzytu międzynarodowego.

– Od dwudziestu lat dbamy o bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad uczciwej konkurencji na polskich drogach. Województwo podkarpackie jest szczególnym województwem, ze względu na swoją  bezpośrednią granicę z państwami ościennymi, gdzie zbiegają się ważne szlaki komunikacyjne. W tym roku pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili już 12 tysięcy kontroli, z czego 60% to są kontrole pojazdów zagranicznych – mówił Alvin Gajadhur.

Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Jarosław Skolik podsumował dwie dekady działalności kontrolnej podległej mu jednostki.

– Do tej pory udało nam się przeprowadzić ponad 250 tysięcy kontroli drogowych. Każdego roku przeprowadzamy między 12 a 13 tysięcy kontroli na drodze. Kontrolujemy również przedsiębiorstwa, średnio powyżej 100 przedsiębiorstw każdego roku. Każda nasza kontrola wpływa pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – przekonywał.

Po zakończonej konferencji odbyła się uroczystość w ramach, której wręczono medale za długoletnią służbę, przyznano także awanse zawodowe.

W obchodach wziął udział wiceminister infrastruktury Rafał Weber, obecni byli także członkowie parlamentarnej Komisji Infrastruktury: poseł Tadeusz Chrzan, poseł Jerzy Paul oraz poseł Adam Śnieżek. W uroczystości uczestniczyli także komendanci i dowódcy podkarpackich służb mundurowych oraz kierownicy jednostek rządowej administracji zespolonej w województwie.

Wiceminister Rafał Weber dziękował pracownikom podkarpackiej ITD – podkreślając, że dzięki ich pracy polskie drogi są coraz bezpieczniejsze. Nawiązał także do przygranicznego położenia województwa.

–  Ze względu na wojnę w Ukrainie, drogi tego regionu przejęły znaczny ruch tranzytowy. Porusza się nimi obecnie jeszcze więcej ciężarówek należących do zagranicznych przewoźników – zauważył.

źr. PUW

Reklama
Poprzedni artykułSalmonella w leżajskiej szkole. Kilkadziesiąt zakażeń
Następny artykułZnamy plany budżetu województwa na 2023 rok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!