Strona główna PRZEMYŚL Groził i nękał byłą partnerkę. Trafił do aresztu na trzy miesiące

Groził i nękał byłą partnerkę. Trafił do aresztu na trzy miesiące

0
Reklama

Zarzuty kierowania gróźb karalnych i uporczywego nękania usłyszał 25-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Przemyśla. Sprawca groził 24-letniej byłej partnerce i stosował wobec niej stalking. Sąd, na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Przestępstw stalkingu oraz gróźb karalnych dopuścił się 25-letni mieszkaniec Przemyśla wobec 24-letniej byłej partnerki. Jak ustalono do przestępstw dochodziło od lutego do lipca br. Mężczyzna nachodził 24-latkę w mieszkaniu, w dzień i w nocy, używał wobec niej słów wulgarnych, wysyłał wiadomości tekstowe, w których groził jej pobiciem i pozbawieniem życia.
Kobieta powiadomiła policjantów z Przemyśla. Materiały dotyczące tej sprawy trafiły do prokuratury rejonowej. Po wykonanych czynnościach, prokurator zastosował wobec 25-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią.

Pomimo zastosowanych środków zapobiegawczych mężczyzna nadal nachodził i zastraszał pokrzywdzoną. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 25-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułeWinner II liga: Stal Rzeszów liderem po dwóch meczach rozgrywek
Następny artykułTour de Pologne od jutra na Podkarpaciu. Sprawdź trasę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj