Strona główna WIADOMOŚCI Drogie samochody zatrzymane przez strażników granicznych

Drogie samochody zatrzymane przez strażników granicznych

0
Reklama

5 lutego we Wrocławiu funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego OSG oraz Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji uzyskali informację, że luksusowe BMW X5 zostało przywłaszczone z wypożyczalni samochodów znajdującej się na terytorium Francji. Po dokonaniu niezbędnych sprawdzeń pojazd o szacunkowej wartości 320 tys. złotych został zabezpieczony, a dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci.

Tego samego dnia w Hureczku, nieopodal Przemyśla, strażnicy graniczni z Placówki PSG w Medyce, Wydziału Operacyjno-Śledczego BiOSG wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie przeprowadzili wspólne działania. Na jednej z prywatnych posesji ujawniono samochód marki Mercedes GLC 300D 4matic na włoskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało, auto zostało utracone niespełna tydzień wcześniej i było w zainteresowaniu włoskich służb. Pojazd nie posiadał dokumentów rejestracyjnych oraz był już w częściowym demontażu. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, na miejscu zdarzenia zatrzymano dwóch obywateli RP w wieku 35-lat. Wartość zatrzymanego auta oszacowano na 250 tys. złotych. Dalsze czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze policji.

Reklama

Od początku 2024 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG samodzielnie lub we współpracy z innymi służbami odzyskali już 19 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 2,5 mln złotych.

Reklama
Poprzedni artykułNajubożsi zyskają 700 zł miesięcznie!
Następny artykułWjechał quadem do stawu. Był pijany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!