Strona główna NAJLEPSZE ARTYKUŁY Donum Corde – w powrocie do sprawności

Donum Corde – w powrocie do sprawności

0
Donum Corde - dom seniora i dom opieki medycznej Głogów Małopolski
Reklama

Przyczyn dolegliwości wymagających rehabilitacji może być wiele- począwszy od tych powszechnych, spowodowanych współczesnym stylem życia jak przewaga pracy siedzącej, zbyt mała aktywność bądź wręcz przeciwnie, nadmierne obciążenie fizyczne czy psychiczne, poprzez wszelkiego rodzaju kontuzje, urazy, złamania, po rozmaite schorzenia i dysfunkcje. Wszystkie z nich, w zróżnicowanym stopniu i nasileniu, powodują ból, dyskomfort, utrudniając a nawet uniemożliwiając codzienne, prawidłowe funkcjonowanie. Skuteczną pomocą okazuje się profesjonalna rehabilitacja, która nie tylko niweluje ból oraz wpływa relaksująco na ciało i umysł, ale także przyczynia się do przywrócenia częściowej bądź całkowitej sprawności fizycznej.

By tak się stało, konieczne jest przejście przez proces odpowiednio dobranych ćwiczeń, masaży oraz innych zabiegów, a więc profesjonalną rehabilitację, która przyniesie oczekiwane rezultaty. Liczy się tu przede wszystkim zaangażowanie pacjenta oraz kompleksowy zakres usług, ukierunkowany na efektywne usprawnienie, poprawę jakości życia oraz samopoczucia osób borykających się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Reklama

Centrum Rehabilitacji Donum Corde – rehabilitacja na najwyższym poziomie

Centrum Rehabilitacji działające przy Domach Opieki Medycznej i Seniora Donum Corde w Budach Głogowskich to miejsce, w którym oferowana jest kompleksowa rehabilitacja wszelkich dysfunkcji narządów ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem urazów powypadkowych, schorzeń neurologicznych, chirurgicznych, ortopedycznych, reumatologicznych oraz przewlekłych. W ramach indywidualnej terapii z pacjentem przeprowadzane są w nim m.in. ćwiczenia ogólnousprawniające, terapia bólów kręgosłupa, ćwiczenia w basenie, terapia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii Robogaita, Egzoszkieletu, Vibramoova, Zebrisa i Pablo oraz profilaktyka zdrowotna.

Pacjentom oprócz indywidualnej rehabilitacji w basenie, oferowana jest terapia regeneracyjna w ramach dostępności strefy SPA i basenu. Świadczone są także masaże lecznicze oraz zabiegi wspomagające proces leczenia z zakresu elektroterapii, jak również fizykoterapii. Nad całością czuwa wysoko wykwalifikowana kadra medyczna oraz doświadczeni fizjoterapeuci. Indywidualne podejście do każdej osoby oraz wysoka jakość usług przekłada się zaś na dużą efektywność wykonywanych zabiegów, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na częściowy, a nawet całkowity powrót do sprawności i zdrowia.

Powrót do zdrowia w sielskim klimacie

Chcąc odzyskać sprawność i skutecznie pozbyć się bólu konieczna jest nie tylko profesjonalna rehabilitacja i zadbanie o sferę fizyczną pacjenta, ale także jego komfort psychiczny- relaks i odprężenie, które także przekładają się na ostateczne efekty powrotu do zdrowia. Ośrodek rehabilitacyjny Donum Corde to najnowocześniejszy tego typu kompleks, usytuowany w Polsce południowo-wschodniej, w Budach Głogowskich, oddalonych zaledwie 19 km od Rzeszowa. Leśne otoczenie zapewnia spokój i ciszę sprzyjające regeneracji, natomiast nowocześnie urządzony ośrodek gwarantuje pobyt w komfortowych warunkach.

Donum Corde umożliwia korzystanie z pojedynczych zabiegów i usług, bądź też oferuje realizację procesu usprawniania w warunkach stacjonarnych- z zakwaterowaniem, wyżywieniem oraz opieką pielęgniarską. Gabinety terapii wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający stosowanie innowacyjnych technik leczenia. Własny basen i SPA oraz świetnie wyposażone sale rehabilitacyjne stwarzają niepowtarzalne możliwości, dzięki którym oferta ośrodka jest bardzo rozbudowana i atrakcyjna- zarówno pod względem usług, jak i ceny. Z uwagi na specyfikę kompleksowego procesu terapii, wiele usług oferowanych jest w formie pakietów, przy czym są one odpowiednio dobierane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości każdego człowieka. Niestety nieraz musimy zmagać się z wieloma sytuacjami i dolegliwościami, które w znaczny sposób uniemożliwiają nam prawidłowe funkcjonowanie. Profesjonalna rehabilitacja jest skutecznym sposobem na powrót do normalności, przywracając zarówno sprawność fizyczną, jak i poczucie wartości, poczucie godności oraz komfort psychiczny. Donum Corde jest najlepszym ku temu miejscem.

Reklama
Poprzedni artykułPotężny pożar stolarni. Długa akcja gaśnicza [foto]
Następny artykułKolejne śmigłowce Black Hawk trafią do Sił Zbrojnych RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!