Strona główna WIADOMOŚCI Coraz więcej żołnierzy amerykańskich na Podkarpaciu

Coraz więcej żołnierzy amerykańskich na Podkarpaciu [foto]

0
Reklama

Coraz więcej żołnierzy z armii amerykańskiej przylatuje do Polski. Tylko we wtorek na lotnisku w Jasionce pojawiły się dwa Boeingi z żołnierzami z USA. Kilkuset żołnierzy przyleciało do Polski wyczarterowanymi lotami od linii Atlas Air. Żołnierze swoje bazy mają ustanowione w G2Arenie w Jasionce, na poligonie w Nowej Dębie, lotnisku w Mielcu oraz ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu w Bieszczadach.

Zgodnie z decyzją PENTAGONU do naszego kraju w ramach wzmocnienie wschodniej flanki NATO trafi w sumie 4700 żołnierzy.

Reklama

Miejsca, gdzie utworzono wojskowe bazy, są pilnie strzeżone przez żandarmerię, wojsko oraz policję.

W Mielcu, gdzie stacjonuje największa liczba amerykańskich żołnierzy, jest ogrodzony i osiatkowany, tak by nie można było zobaczyć co dzieje się wewnątrz bazy wojskowej. Wojskowe śmigłowce niemal non-stop patrolują teren. Udało nam się dostrzec, że na terenie lotniska rozlokowanych jest przynajmniej kilkadziesiąt namiotów, wciąż pojawiają się dostawy sprzętu, a żołnierze dowożeni są autobusami.

Amerykańskie media informują, że wojskowi ze Stanów Zjednoczonych mają być głównie zaangażowani w ewakuację Ukraińców, którzy uciekaliby przed wojną do Polski. 

Tymczasem zza wschodniej granicy docierają informacje, że wojska rosyjskie wycofują się ze swoich stanowisk. Nie wiadomo czy dojdzie do eskalacji konfliktu między Rosją, a Ukrainą.

W środę do Jasionki przyleciały kolejne samoloty z żołnierzami oraz wojskowym sprzętem. Wojskowe samoloty i śmigłowce w okolicach Jasionki, Rzeszowa, czy Mielca to już codzienność.

Reklama
Poprzedni artykułPGE FKS Stal Mielec testuje holenderskiego napastnika
Następny artykułChciał oszukać i okraść staruszkę metodą na amerykańskiego lekarza wojskowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj