Strona główna TARNOBRZEG Będąc na grzybach znalazł niewybuch

Będąc na grzybach znalazł niewybuch

0
Reklama

Silnie skorodowany granat moździerzowy, znalazł w lesie mężczyzna, który wybrał się na grzyby. Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu oraz przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Do czasu przyjazdu saperów, rejon odnalezienia niewybuchu zabezpieczały policyjne patrole.

W niedzielę po godz. 13, dyżurny tarnobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu niewybuchu pochodzącego z czasów II wojny światowej. Zgłaszający twierdził, że znalazł go w lesie w miejscowości Stale w powiecie tarnobrzeskim. Mężczyzna wybrał się tam na grzyby, było akurat po deszczu, więc liczył na okazałe zbiory. Będąc w niedalekiej odległości od głównej drogi, natknął się na skorodowany pocisk.

Reklama

We wskazany rejon udali się funkcjonariusze, którzy natychmiast zabezpieczyli miejsce. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to silnie skorodowany granat moździerzeżowy kal.86 mm, pochodzący  z okresu II wojny światowej.

Policjanci powiadomili o znalezisku saperów z Batalionu Dowodzenia w Nisku. Do czasu ich przyjazdu, miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczały policyjne patrole.

Poprzedni artykułZatrzymano mężczyznę, który miał ponad 5 kg marihuany
Następny artykułUprawiał konopie na swojej posesji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!