Strona główna ROPCZYCE Areszt dla pijanego sprawcy śmiertelnego wypadku

Areszt dla pijanego sprawcy śmiertelnego wypadku

0
Reklama

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała w dniu 28 stycznia 2020 r. wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania wobec 42-letniego mieszkańca Wielopola Skrzyńskiego, który w dniu 26 stycznia 2020 r. około godziny 17.00 w Wielopolu Skrzyńskim pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrącił kobietę, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia.


Mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że znajdując się stanie nietrzeźwości o godz. 17:30 z wynikiem 1,51 mg/l i o godz. 17:37 z wynikiem 1,55 mg/l kierował samochodem osobowym marki Fiat Croma i potrącił idącą prawidłową stroną jezdni pieszą 58-letnią mieszkankę Nawsia, która w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarła na miejscu zdarzenia.
Mieszkanka Nawsia w niedzielę około 17.00 wracała z popołudniowej mszy.Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości wyjaśniając, że w dniu zdarzenia w godzinach popołudniowych spożywał wódkę u kolegi w Wielopolu Skrzyńskiemu, również dzień wcześniej spożywał alkohol, natomiast w zakresie przestępstwa spowodowania wypadku znajdując się w stanie nietrzeźwości w wyniku którego śmierć poniosła piesza podejrzany wyjaśnił, iż nie pamięta tego zdarzenia.
Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności jak również dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Reklama
Poprzedni artykułNajpopularniejsze imiona w Polsce w 2019 roku
Następny artykułTragiczne potrącenie w Jaśle. Kobieta zginęła na miejscu