Strona główna ROPCZYCE Areszt dla pijanego sprawcy śmiertelnego wypadku

Areszt dla pijanego sprawcy śmiertelnego wypadku

0
Reklama

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała w dniu 28 stycznia 2020 r. wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania wobec 42-letniego mieszkańca Wielopola Skrzyńskiego, który w dniu 26 stycznia 2020 r. około godziny 17.00 w Wielopolu Skrzyńskim pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrącił kobietę, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia.


Mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że znajdując się stanie nietrzeźwości o godz. 17:30 z wynikiem 1,51 mg/l i o godz. 17:37 z wynikiem 1,55 mg/l kierował samochodem osobowym marki Fiat Croma i potrącił idącą prawidłową stroną jezdni pieszą 58-letnią mieszkankę Nawsia, która w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarła na miejscu zdarzenia.
Mieszkanka Nawsia w niedzielę około 17.00 wracała z popołudniowej mszy.Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości wyjaśniając, że w dniu zdarzenia w godzinach popołudniowych spożywał wódkę u kolegi w Wielopolu Skrzyńskiemu, również dzień wcześniej spożywał alkohol, natomiast w zakresie przestępstwa spowodowania wypadku znajdując się w stanie nietrzeźwości w wyniku którego śmierć poniosła piesza podejrzany wyjaśnił, iż nie pamięta tego zdarzenia.
Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności jak również dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Reklama