Strona główna TARNOBRZEG 44-latek dwukrotnie zatrzymany za jazdę na „podwójnym gazie”

44-latek dwukrotnie zatrzymany za jazdę na „podwójnym gazie”

0

Rażącą nieodpowiedzialnością wykazał się 44-letni kierowca fiata, którego zatrzymali do kontroli drogowej dzielnicowi z Grębowa. Mężczyzna, mimo że 1 lipca br., stracił uprawnienia za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kompletnie pijany ponownie wsiadł za kierownicę samochodu. Badanie wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat. O dalszym losie 44-latka zdecyduje sąd.

Wczoraj przed godz. 21, dzielnicowi z Posterunku Policji w Grębowie zatrzymali do kontroli drogowej fiata doblo. Pojazd poruszał się drogą wojewódzką nr 871, relacji Stalowa Wola – Tarnobrzeg, a tor jazdy wskazywał, że jego kierowca może być pod działaniem alkoholu.

Za kierownicą fiata siedział 44-letni mieszkaniec gminy Grębów. Mężczyzna miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 44-latka. Badanie wykazało w jego organizmie 3,77 promila alkoholu. Szybko wyszło także na jaw, że 44-latek nie posiada uprawień do kierowania pojazdami mechanicznymi, ponieważ stracił je na początku lipca br. za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Pomimo tego mieszkaniec gminy Grębów ponownie wypił alkohol i wsiadł za kierownicę auta.

Nieodpowiedzialny kierowca, za popełnione przestępstwo, będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Przypominamy:
Prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo i grozi za nie: grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara pozbawienia wolności do lat 2, a w warunkach recydywy do lat 5, zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonych kategorii) na okres od 3 do 15 lat, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Poprzedni artykułPraca sezonowa. Jak nie paść ofiarą handlu ludźmi?
Następny artykułStracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj