Strona główna BRZOZÓW 17-latek jechał bez uprawnień, a 20-latek je stracił

17-latek jechał bez uprawnień, a 20-latek je stracił

0
Reklama

20-letni kierowca hondy jechał z prędkością 133 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h. Zaś 17-latek kierował motorowerem mimo, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci obydwa wykroczenia ujawnili w Jabłonce.

Jazda z nadmierną prędkością nie dość, że wiąże się z wysokim mandatem, utratą prawa jazdy i otrzymaniem punktów karnych, to przede wszystkim stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama

Wczoraj, przed godz. 22 w Jabłonce, na drodze wojewódzkiej nr 835, funkcjonariusze brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 20-letniego kierowcę hondy, który pomimo obowiązującego ograniczenia do 50 km/h jechał swoim pojazdem z prędkością 133 km/h. Został ukarany wysokim mandatem karnym, na jego konto wpłynęły też punkty karne, a z prawem jazdy pożegnał się na okres 3 miesięcy.

Tego samego dnia, również w Jabłonce, policjanci zatrzymali motorowerzystę, który zdecydował się na jazdę pomimo tego, że nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. 17-latek został ukarany mandatem karnym. Jednak to nie koniec konsekwencji, gdyż teraz jego sprawą zajmie się sąd, który zdecyduje na jaki okres zostanie orzeczony mu zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!