Strona główna WIADOMOŚCI Fałszywe prawo jazdy ujawniono na granicy

Fałszywe prawo jazdy ujawniono na granicy

0
Reklama

Od początku roku na podkarpackich przejściach granicznych zatrzymano już ponad 110 fałszywych praw jazdy. Są to głównie dokumenty wydane rzekomo przez władze Ukrainy. Kolejny falsyfikat ujawniono podczas kontroli w Malhowicach.

Do zdarzenia doszło 18 października podczas odprawy w miejscu powstającego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice. Tutaj do kontroli na wjazd do Polski zgłosił się 32-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi sprawdzający  dokumenty kierowcy zauważyli nieprawidłowości w ukraińskim prawie jazdy. W wyniku szczegółowej analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzili, że dokument jest podrobiony.

Reklama

Cudzoziemiec przyznał się do wykorzystania fałszywki i dobrowolnie  poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Po zakończonych czynnościach Ukrainiec wrócił do swojego kraju.

Malhowice – Niżankowice to nowo powstające przejście graniczne zlokalizowane około 11 km od Przemyśla. Obecnie z całodobowej odprawy mogą korzystać tu wyłącznie kierowcy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony przemieszczający się bez ładunku, z wyjątkiem pustych, nieoczyszczonych cystern, przeznaczonych do przewozu materiałów niebezpiecznych. Odprawy prowadzone są całodobowo na obydwu kierunkach, w oparciu o tymczasową infrastrukturę zlokalizowaną zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!