Strona główna RZESZÓW 1 sierpnia zawyją syreny. W tym roku i w Rzeszowie

1 sierpnia zawyją syreny. W tym roku i w Rzeszowie

0
Reklama

1 sierpnia br. o godzinie 17:00 w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Rzeszowie zostaną włączone syreny alarmowe, zdecydował Konrad Fijołek Prezydent Miasta Rzeszowa.

Nadany zostanie jednominutowy, ciągły sygnał dźwiękowy. W ten sposób, rzeszowianie będą mogli symbolicznie uczcić pamięć patriotycznego zrywu mieszkańców Warszawy w walce z hitlerowskim najeźdźcą.

Reklama

Jednocześnie uprzedzamy uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w naszym mieście, a dla których syreny wiążą się z traumatycznymi wspomnieniami, że nie jest to sygnał alarmowy, tylko sygnał upamiętniający ważne wydarzenie w historii Polski.

Mieszkańców Rzeszowa do udziału w uroczystych obchodach 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pod Pomnik Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów” zapraszają:  Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Prezydent Miasta Rzeszowa, Dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Podkarpacki .

Poprzedni artykułTrzy osoby odpowiedzą za zmuszenie do przelewu i pobicie
Następny artykułPółmetek wakacji. Strażacy podsumowują interwencje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!