Strona główna WIADOMOŚCI Zatrzymano przestępców ściganych przez zagraniczne służby

Zatrzymano przestępców ściganych przez zagraniczne służby

0
Reklama

Cudzoziemcy poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek w Lubaczowie i Medyce. Czeszka odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków, a obywatel Ukrainy za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

26 lipca do kontroli w przejściu granicznym w Budomierzu zgłosiła się 25-letnia obywatelka Czech. Podczas odprawy mundurowi ustalili, że kobieta jest poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez czeski wymiar sprawiedliwości. Za jazdę pod wpływem substancji narkotycznych zgodnie z tamtejszym prawem grozi jej kara pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej funkcjonariusze z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy.  Podczas kontroli okazało się, że dane mężczyzny figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Władze Ukrainy wydały za nim czerwoną notę Interpolu. W toku dalszych sprawdzeń mundurowi powzięli informacje, że obcokrajowiec kilka lat temu, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z ukraińskim prawem grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

W obu przypadkach cudzoziemcy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 120 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb.

Poprzedni artykułWyrzucił w polach pudło. W środku było sześć kociąt [foto]
Następny artykułNielegalna gotówka w Medyce o wartości prawie 68 tys. zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!