Strona główna PRZEMYŚL Zatrzymano kierowcę, który miał dożywotni zakaz prowadzenia

Zatrzymano kierowcę, który miał dożywotni zakaz prowadzenia

0
Reklama

W minioną sobotę w nocy, policjantka, w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym samochodem, zauważyła na trasie z Ustrzyk Dolnych w kierunku Krościenka osobowego mercedesa, którego kierujący wykonywał pojazdem dziwne manewry. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, funkcjonariuszka postanowiła jechać za mercedesem. Zadzwoniła jednocześnie na numer alarmowy 112. Policjantka, nie tracąc z pola widzenia kierowcy mercedesa, szukała miejsca na bezpieczne zatrzymanie go. W pewnym momencie, kierujący wjechał pojazdem na podjazd do posesji i tam został zatrzymany przez funkcjonariuszkę.

Następnie na miejsce przybył policyjny patrol. W trakcie prowadzonych czynności przez mundurowych wyszło na jaw, że 35-letni kierowca mercedesa posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

To kolejny przykład wyeliminowania z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcy, który swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!