Strona główna WIADOMOŚCI Zapowiedź zmian w edukacji 

Zapowiedź zmian w edukacji 

0
Reklama

Nowo powołana na urząd ministra edukacji Barbara Nowacka podczas briefingu prasowego w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki w al. Szucha ogłosiła planowane działania na najbliższe dni i tygodnie obejmujące m.in. spotkania z organizacjami pozarządowymi, zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli o 30% od nowego roku, propozycje dot. zadań domowych i audyt MEiN.

Przez najbliższy czas będę miała przyjemność pracować i trochę odbudować zaufanie do polskiej szkoły, do tego, jak funkcjonuje. Mam nadzieję, że uda nam się pokazać te rzeczy, dla mnie i myślę, że dla osób, które powierzyły mi tę funkcję, najważniejsze: że szkoła jest miejscem otwartego dialogu, że szkoła jest miejscem dla każdej i każdego, że nauczyciele są traktowani dobrze i godnie, a uczniowie idą do szkoły z radością – mówiła minister Barbara Nowacka. 

Reklama

Nowa szefowa resortu edukacji zapowiedziała również 30-procentowe podwyżki dla nauczycieli. – Podwyżki będą od 1 stycznia, natomiast one 1 stycznia nie dadzą rady wpłynąć do kieszeni nauczycieli, ponieważ budżet będzie uchwalony z pewnym opóźnieniem – dodała.

Podczas swojego wystąpienia minister Barbara Nowacka zwróciła uwagę na kwestie programu nauczania i prac domowych. – Zadeklarowaliśmy, że będziemy odchodzili od prac domowych. Zapewniam nauczycieli, że nie nastąpi to z dnia na dzień, ale korzystając z tego miejsca, chciałabym zaapelować do wszystkich nauczycielek i nauczycieli, szczególnie szkół podstawowych, żeby w tym roku na zbliżające się święta dali dzieciakom wolne od prac domowych – zaapelowała.

źr. MEiN

Reklama
Poprzedni artykułKierował bez uprawnień niesprawnym samochodem
Następny artykułNiemal 4 promile u kierującego citroenem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!