Strona główna STALOWA WOLA Trwa budowa dróg na terenie SPI Euro-Park Stalowa Wola

Trwa budowa dróg na terenie SPI Euro-Park Stalowa Wola

0
Reklama

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 stycznia 2024 roku prezydent miasta Stalowej Woli wraz z posłem Rafałem Weberem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisławem Sobierajem zaprezentowali trwającą budowę dróg miejskich oraz infrastruktury towarzyszącej na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola. W tej chwili trwa budowa drogi nr 1, która biegnie od ulicy Tołwińskiego, wzdłuż działki inwestycyjnej Huty Stalowa Wola oraz fabryki SK nexilis i prowadzi do terenu inwestycyjnego przy firmie Alutec. 

– Witam Państwa na największym placu budowy nie tylko w Stalowej Woli, ale i w całym regionie. To teren budowy dróg miejskich uzbrajających Strategiczny Park Inwestycyjny Euro-Park Stalowa Wola. Trwają w tym miejscu zaawansowane już prace. Oprócz bardzo licznej sieci dróg przygotowywany jest także teren pod budowę zbiornika retencyjnego wielkości 16 ha, który będzie zbierał wodę z całego terenu oraz infrastruktura techniczna. Ten unikatowy na skalę europejską teren inwestycyjny jest w zainteresowaniu globalnych inwestorów, którzy doceniają w Stalowej Woli nie tylko za ogromną powierzchnię inwestycyjną i doskonałe jej uzbrojenie, ale również wiarygodność i szybkość działania. Z tych też powodów światowy gigant elektromobilności, jakim jest SK nexilis, wybrał właśnie Stalową Wolę do budowy jednej w trzech fabryk na świecie. Trwające prace na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola są modelowe i kompleksowe. Budowane są drogi, przyłącze elektryczne niespotykanej mocy oraz przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne. Ta inwestycja oznacza dla Stalowej Woli kolejne lata wspaniałego rozwoju. W najbliższej dekadzie nastąpią największe inwestycje. W kolejnych latach to miejsce stanie się silnikiem rozwojowym dla naszego miasta, z perspektywą ciekawej, dobrze płatnej pracy. To także zmiana jakości życia. Stalowa Wola będzie bezpośrednio skomunikowana z drogą ekspresową S19. Wszystkie podejmowane przez nas działania nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, z którego miasto Stalowa Wola na budowę dróg i sieci wodno-kanalizacyjnych otrzymało dofinansowanie w wysokości 350 mln zł. Z tego samego programu Marszałek Województwa Podkarpackiego otrzymał dotację 250 mln zł na budowę wspomnianej drogi, która połączy Stalową Wolę z węzłem w Nowosielcu. Przyznane wsparcie jest wielką zasługą naszych parlamentarzystów Janiny Sagatowskiej Senator RP oraz Rafała Webera posła na Sejm RP – mówił podczas konferencji Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. 

Reklama

Miasto Stalowa Wola realizuje budowę dróg o łącznej długości dziesięciu kilometrów, które skomunikują tysiąc hektarów przeznaczonych pod inwestycje. 

– Z jednej strony Ci, którzy w tej chwili posiadają tutaj swoje zasoby biznesowe, którzy przed laty związali się ze Stalową Wolą, będą mieli łatwiejsze warunki, żeby prowadzić swój biznes. Z drugiej – ta inwestycja jest potężnym magnesem dla potencjalnych inwestorów, którzy są bardzo zainteresowani ulokowaniem swoich firm w tym miejscu. Jest to projekt przyszłości, który przeniesie nasze miasto i nasz region na inny, dużo wyższy poziom. Warto było zainwestować te ponad 600 mln zł w tym miejscu – mówił obecny na konferencji poseł Rafał Weber.  

Prezydent Nadbereżny podziękował Radnym Rady Miejskiej w Stalowej Woli, którzy według zasady „zgoda buduje”, w najważniejszych decyzjach głosowali na „tak” dla rozwoju miasta. 

– Wiemy o tym, że rozwój tej strefy, to rozwój naszego miasta. Cieszymy się, że dzięki naszym, często odważnym decyzjom Stalowa Wola tak szybko się rozwija. Trwa budowa ogromnej fabryki SK nexilis, a kolejni inwestorzy dopytują się o możliwość zakupu działek. Bez Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola stałaby się zapomnianym miastem – zaznaczył przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisław Sobieraj. 

W siatkę nowych dróg Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola wejdzie także droga, która będzie prowadzić od firmy Alutec, w stronę południową, aż do drogi wojewódzkiej, łączącej z drogą szybkiego ruchu S19. Przybudowana zostanie także ul. Przyszowska w stronę ul. Bojanowskiej, a ul. Tołwińskiego zostanie poszerzona. Pierwszy etap prac drogowych zakończy się jeszcze w tym roku. 

źr. UM Stalowa Wola

Reklama
Poprzedni artykułDadzą choinkom drugie życie. Akcja w Mielcu
Następny artykułDRAGON-24: niebawem największe ćwiczenia wojsk NATO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!