Strona główna JASŁO Podczas prac leśnych znaleziono niewybuch

Podczas prac leśnych znaleziono niewybuch

0
Reklama

We wtorek, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w lesie w Widaczu, pracownicy gminy Frysztak, podczas wykonywania prac porządkowych, zauważyli przedmiot przypominający niewybuch z czasów wojny.

Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to najprawdopodobniej pocisk moździerzowy. Policjanci oznaczyli miejsce niewybuchu oraz wyznaczyli bezpieczną strefę. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy, którzy sprawdzili teren i usunęli niewybuch.

Reklama

Pamiętajmy, że nadal możemy natknąć się na niebezpieczne znaleziska z okresu wojny. Niewybuchy i niewypały, mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią, są w dalszym ciągu niebezpieczne. Często są skorodowane i stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przenosić w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!