Strona główna RZESZÓW Gdzie polecimy latem z Jasionki?

Gdzie polecimy latem z Jasionki?

0
Reklama

Osiem połączeń na lato 2024, w tym nową trasę do Alicante, ogłosił Ryanair podczas spotkania w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Zarząd lotniska potwierdził zaś gotowość do utworzenia bazy irlandzkiego przewoźnika w Jasionce.

– Ryanair jest od lat wiodącym i sprawdzonym przewoźnikiem dla naszego portu i stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 r. wśród rekordowego miliona i wierzymy, że ta liczba będzie rosła wraz z ofertą irlandzkiego przewoźnika. Cieszymy się z nowej trasy do Alicante, kontynuacji sezonowej trasy do Zadaru oraz utrzymania pozostałych kierunków, które pokazują wciąż znakomite obłożenia – mówił Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Reklama

Osiem tras dostępnych tego lata z podkarpackiego lotniska będzie obejmować takie słoneczne kierunki jak Alicante i Zadar, a także popularne destynacje na city break, między innymi Dublin, Manchester czy Londyn, dokąd można polecieć w piątek i wrócić w niedzielę.

– Jako rzeszowska linia lotnicza nr 1 mamy przyjemność ogłosić niezwykle bogaty rozkład lotów z nową trasą do słonecznego Alicante. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszymi trasami do i z Jasionki, co doprowadziło nas do zwiększenia naszej oferty do łącznie ośmiu tras. Dodatkowo, z okazji obchodzonych dziś Walentynek, chcemy pokazać naszą miłość do pasażerów, uruchamiając wyjątkową promocję dostępną online na ryanair.com/pl do północy 14 lutego – dodawała Alicja Wójcik-Gołębiowska, dyrektor komunikacji i marketingu na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bałtyku w Ryanair.

Irlandzki tani przewoźnik od 31 marca wykonywał będzie 21 operacji tygodniowo z Jasionki – sześć razy do Londynu Stansted, trzykrotnie do Londynu Luton, a po dwa razy do Alicante (Hiszpania), Zadaru (Chorwacja), Dublina (Irlandia) oraz Manchesteru, East Midlands I Bristolu (Wielka Brytania).

Poza promocją od Ryanaira (14 procent na podróże z i do Rzeszowa od lutego do maja) lotnisko ogłosiło na swoich social mediach konkurs, w którym do wygrania są m.in. bilety na loty oraz lotniskowe gadżety.

Podczas spotkania głośno wybrzmiała także ważna deklaracja. – Mamy wspólne ambicje na więcej kierunków oraz częstotliwości lotów.  Jesteśmy gotowi na utworzenie bazy Ryanair w Jasionce, która byłaby dla lotniska ogromną szansą na dynamiczny rozwój, a dla mieszkańców Podkarpacia i okolic możliwością skorzystania ze znacznie bogatszej oferty tras regularnych i wakacyjnych – podsumował Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka..

Ryanair lata z podrzeszowskiego portu od października 2005 roku, obsługując w tym czasie prawie 5,5 mln pasażerów.

źr. Port Lotniczy Jasionka

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!