Strona główna TARNOBRZEG Pijany przyjechał na posterunek podpisać policyjny dozór

Pijany przyjechał na posterunek podpisać policyjny dozór

0
Reklama

49-letni kierowca peugeota, mając blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę pojazdu i udał się do Baranowa Sandomierskiego, aby w posterunku podpisać policyjny dozór. Jeden z funkcjonariuszy wyczuł alkohol od mężczyzny, poszedł za im i go zatrzymał. Nieodpowiedzialny kierowca, wkrótce usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, po godz. 9, do funkcjonariuszy w Baranowie Sandomierskim zgłosił się 49-letni mężczyzna, w związku z obowiązkiem stawiennictwa nałożonym przez Prokuraturę Rejonową w Tarnobrzegu. Jeden z policjantów wyczuł od mężczyzny alkohol. Podejrzewając, że 49-latek w takim stanie mógł przyjechać samochodem, wyszedł za nim i zauważył, jak mężczyzna wsiada do pojazdu.

Reklama

Mundurowy zatrzymał kierowcę. Badanie urządzeniem wykazało 2,59 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Teraz o jego losie będzie decydował sąd.   

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie na drodze stanowi pijany kierowca.

Reklama
Poprzedni artykułJest akt oskarżeniu dla 16 osób, które miały szpiegować dla Rosjan
Następny artykułGroźne dachowanie w Borownicy [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!