Strona główna TARNOBRZEG Kierująca oplem zderzyła się z sarną

Kierująca oplem zderzyła się z sarną

0
Reklama

Wczoraj po godz. 6, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Do zdarzenia doszło na drodze w miejscowości Chmielów w gminie Nowa Dęba. Jak ustalili funkcjonariusze, 31-letnia kobieta, kierująca oplem, zderzyła się z sarną, która wybiegła nagle przed jej pojazd. Na szczęście kobiecie nic się nie stało, a zwierzę przeżyło i uciekło w pobliskie zarośla.

Co robić jeśli do takiego zdarzenia dojdzie?

Reklama
  •  zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy,
  •   jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy,
  •  każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych – nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych; policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi,
  • nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia, ani nawet go dotykać – może mieć wściekliznę, a oszołomione i ranne może nagle zaatakować.

Pamiętajmy!

Znak drogowy A-18b, nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania.

Reklama
Poprzedni artykułZmienił tablicę rejestracyjną w quadzie, był pijany i dożywotni zakaz
Następny artykułZnalazł portfel z pieniędzmi i oddał na komendę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!