Strona główna JASŁO Zmienił tablicę rejestracyjną w quadzie, był pijany i dożywotni zakaz

Zmienił tablicę rejestracyjną w quadzie, był pijany i dożywotni zakaz

0
Reklama

We wtorek, około godz. 10.30, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Harklowej, na jednej z bocznych dróg mają znajdować się nietrzeźwe osoby oraz quad. Na interwencję udali się policjanci z Posterunku Policji w Skołyszynie.

Na miejscu zastali oni dwóch mężczyzn, kobietę oraz quada. Od wszystkich trojga funkcjonariusze wyczuwali silną woń alkoholu. Dodatkowo osoby te miały problem z utrzymaniem równowagi. Na zadawane przez policjantów pytania odpowiadali niespójnie i żadne z nich nie chciało się przyznać do kierowania pojazdem.

Reklama

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że wobec obu mężczyzn orzeczony został zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, w tym wobec jednego, dożywotnio. Dodatkowo na jaw wyszło, że quad nie jest dopuszczony do ruchu, a tablica rejestracyjna znajdująca się na nim, nie należała do tego pojazdu.

Funkcjonariusze na miejscu wykonali oględziny quada oraz zabezpieczyli ślady. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. W związku z tym, że żadna z osób będących na miejscu nie przyznawała się do kierowania, mundurowi zatrzymali wszystkich troje i doprowadzili do jasielskiej jednostki.

W komendzie, 39-letni mieszkaniec Osobnicy został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wskazał ponad 3,2 promila. Natomiast od 30-latka oraz 51-latki została pobrana krew do badań, aby ustalić jego stężenie.

Wszyscy troje zostali już przesłuchani. 39-latek przyznał się do prowadzenia quada w stanie nietrzeźwości oraz do użycia tablicy rejestracyjnej od innego pojazdu. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Z pewnością za swoje nieodpowiedzialne zachowanie czekają go surowe konsekwencje.

Reklama
Poprzedni artykułPo 80 lat odnaleziono ukryty w ziemi dzwon
Następny artykułKierująca oplem zderzyła się z sarną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!