Strona główna JASŁO Zmienił tablicę rejestracyjną w quadzie, był pijany i dożywotni zakaz

Zmienił tablicę rejestracyjną w quadzie, był pijany i dożywotni zakaz

0
Reklama

We wtorek, około godz. 10.30, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Harklowej, na jednej z bocznych dróg mają znajdować się nietrzeźwe osoby oraz quad. Na interwencję udali się policjanci z Posterunku Policji w Skołyszynie.

Na miejscu zastali oni dwóch mężczyzn, kobietę oraz quada. Od wszystkich trojga funkcjonariusze wyczuwali silną woń alkoholu. Dodatkowo osoby te miały problem z utrzymaniem równowagi. Na zadawane przez policjantów pytania odpowiadali niespójnie i żadne z nich nie chciało się przyznać do kierowania pojazdem.

Reklama

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że wobec obu mężczyzn orzeczony został zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, w tym wobec jednego, dożywotnio. Dodatkowo na jaw wyszło, że quad nie jest dopuszczony do ruchu, a tablica rejestracyjna znajdująca się na nim, nie należała do tego pojazdu.

Funkcjonariusze na miejscu wykonali oględziny quada oraz zabezpieczyli ślady. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. W związku z tym, że żadna z osób będących na miejscu nie przyznawała się do kierowania, mundurowi zatrzymali wszystkich troje i doprowadzili do jasielskiej jednostki.

W komendzie, 39-letni mieszkaniec Osobnicy został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wskazał ponad 3,2 promila. Natomiast od 30-latka oraz 51-latki została pobrana krew do badań, aby ustalić jego stężenie.

Wszyscy troje zostali już przesłuchani. 39-latek przyznał się do prowadzenia quada w stanie nietrzeźwości oraz do użycia tablicy rejestracyjnej od innego pojazdu. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Z pewnością za swoje nieodpowiedzialne zachowanie czekają go surowe konsekwencje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!