Strona główna STALOWA WOLA Jeleń wbiegł w dwa samochody osobowe

Jeleń wbiegł w dwa samochody osobowe

0
Reklama

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj w miejscowości Przyszów. Jeleń, który wybiegł z lasu uderzył najpierw w osobowego volkswagena, a następnie w pojazd marki Star. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z autami. Funkcjonariusze apelują o zachowanie rozwagi i dostosowanie prędkości do warunków drogowych, szczególnie w okolicy pól oraz obszarów leśnych.

Stalowowolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali dzisiaj po godz. 7, w miejscowości Przyszów, gm. Bojanów, w związku ze zdarzeniem drogowym z udziałem dwóch samochodów i jelenia.  

Reklama

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że jeleń wbiegł wprost przed jadącego w kierunku Przyszowa volkswagena, kierowanego przez 42-latkę. Następnie zwierzę odbiło się od pojazdu i uderzyło w jadącego w kierunku Nowej Dęby stara. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Zwierzę nie przeżyło. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległy pojazdy.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują. Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu- to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą. Jazda z prędkością obowiązującą na danym obszarze daje możliwość wczesnej reakcji i uniknięcia zdarzenia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!