Strona główna WIADOMOŚCI Gruzin z węgierskimi fałszywkami w paszporcie

Gruzin z węgierskimi fałszywkami w paszporcie

0
Reklama

Stemple w paszporcie są potwierdzeniem odbytych podróży. Jednak w przypadku Gruzina stanowiły jedynie dobrze przygotowaną mistyfikację. Fałszywki ujawnili funkcjonariusze z placówki SG w Korczowej.

1 listopada okazał się pechowy dla 46-letniego obywatela Gruzji. Cudzoziemiec wyjeżdżał z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Podczas kontroli dokumentów mundurowi zwrócili uwagę na zamieszczone w jego paszporcie odciski stempli węgierskiej kontroli granicznej. W wyniku szczegółowej analizy potwierdzili trzy nieprawdziwe odbitki.  W wykryciu fałszerstw pomógł specjalistyczny sprzęt oraz doświadczenie. Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że w rzeczywistości nie podróżował na Węgry. Za odbitki stempli zapłacił 600 euro. W ten sposób chciał zalegalizować swój pobyt w UE.

Cudzoziemiec przyznał się do wykorzystania fałszywek i dobrowolnie poddał karze grzywny w kwocie 1500 zł. Otrzymał również decyzję o zobowiązaniu do powrotu i 6-miesięczny zakaz wjazdu do państw Schengen.

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułPędził 147 km/h w zabudowanym
Następny artykułMammografia i cytologia. Ważne zmiany w programach profilaktycznych na NFZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!