Strona główna WIADOMOŚCI Ewakuacja VIP-ów: służby ćwiczyły na wypadek zagrożenia

Ewakuacja VIP-ów: służby ćwiczyły na wypadek zagrożenia [foto]

0
Reklama

Ćwiczyli, szkolili i współdziałali – przez trzy dni podkarpaccy kontrterroryści doskonalili swoje umiejętności w zakresie ewakuacji osób objętych statusem VIP. Wspólnie z żołnierzami i funkcjonariuszami służby więziennej omawiali, a następnie ćwiczyli założenia i scenariusze, w jak najbardziej realnych warunkach. Tego typu przedsięwzięcie było okazją do sprawdzenia procedur, a także szansą dla funkcjonariuszy na trening i podnoszenie swoich umiejętności.

Zakończyły się trzydniowe warsztaty, których tematem była ewakuacja osób objętych statusem VIP. Przez te dni, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Rzeszowie wraz z  funkcjonariuszami z Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej i żołnierzami Jednostki Wojskowej AGAT sprawdzali i doskonalili swoje umiejętności.

Reklama

Początek warsztatów obejmował część teoretyczną m.in. omówiona został organizacja ochrony osobistej i planowanie działań ochronnych. W trakcie wspólnych wykładów omówiono również najczęstsze zagrożenia, które mogą występować podczas ewakuacji osób.

Najważniejszą kwestią w omawianym zagadnieniu były jednak ćwiczenia praktyczne, które pozwoliły w realnych warunkach przetrenować zaistniałe zagrożenia. W tym celu funkcjonariusze udali się na teren obiektów należących do Stowarzyszenia Ludowego Klubu Jeździeckiego w Zabajce pod Rzeszowem. Natomiast w ostatnim dniu szkolenia, na strzelnicy, funkcjonariusze w dynamiczny sposób doskonalili  procedury ewakuacji osób z terenów otwartych. Przećwiczone scenariusze dały możliwość wypracowywania algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.

Podczas warsztatów bezpieczeństwo osoby ochranianej było priorytetem i głównym tematem ćwiczonych scenariuszy. Spotkanie pozwoliło również  na wymianę doświadczeń i poszerzenie współpracy z funkcjonariuszami różnych służb, których zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem osób objętych statusem VIP. Trzy dni intensywnego szkolenia z pewnością pozwoliło uczestnikom podwyższyć poziom umiejętności potrzebnych do wykonywania trudnych i niebezpiecznych zadań, a zdobyte doświadczenia posłużą zarówno policjantom jak żołnierzom i funkcjonariuszom służby więziennej do wypracowania na przyszłość standardów zachowań w sytuacjach nadzwyczajnych.

Reklama
Poprzedni artykułDoprowadził do zderzenia samochodów i uciekł z miejsca zdarzenia
Następny artykułMilion złotych wygranej w Lotto Plus w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!