Strona główna WIADOMOŚCI Turek nielegalnie chciał przekroczyć granicę. Jego celem były Niemcy

Turek nielegalnie chciał przekroczyć granicę. Jego celem były Niemcy

0
Zdjęcie poglądowe
Reklama

Do zdarzenia doszło 4 grudnia w rejonie miejscowości Prusie (pow. lubaczowski). Funkcjonariusze w oparciu o systemy wykorzystywane do ochrony granicy państwowej zauważyli osobę poruszającą się wzdłuż torów przy granicy polsko-ukraińskiej. Na miejsce natychmiast skierowano patrol SG z placówki w Horyńcu-Zdroju, który skontrolował 28-letniego obywatela Turcji.

Mundurowi ustalili, że obcokrajowiec miał zakaz wjazdu do państw Schengen i był wcześniej deportowany z Niemiec. Nie posiadał również dokumentów uprawniających do pobytu w RP. Pod koniec listopada próbował już wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce. Wówczas znalazł ukraińskiego kierowcę, który za kwotę blisko 500 dolarów miał pomóc mu w podróży z Odessy do Niemiec. Nie udało się, więc nieugięcie poszukiwał innych rozwiązań. Nielegalnie przekroczył granicę i został zatrzymany przez SG. W ramach readmisji uproszczonej obcokrajowiec został przekazany na Ukrainę. 

Reklama

Od początku 2023 roku Straż Graniczna zatrzymało 120 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją.

Reklama
Poprzedni artykułMarznący deszcz i śliskie drogi. Jakość powietrza alarmowa
Następny artykułAutobusy zamiast pociągów na niektórych odcinkach PKP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!