Strona główna KULTURA Rusza Wielki Odpust Kalwaryjski. Znamy program obchodów

Rusza Wielki Odpust Kalwaryjski. Znamy program obchodów

0
Reklama

Poświęceniem szat Matki Bożej w piątkowe popołudnie rozpoczną się uroczystości odpustowe. Wiążą się one z Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny, ale liturgia tego święta poprzedzona jest wieloma tradycyjnymi nabożeństwami, które mają pomóc wierzącym odkrywać tajemnicę przejścia Maryi z tego świata do nieba.

Kulminacyjnym punktem każdego dnia będzie Eucharystia sprawowana na galerii kalwaryjskiego sanktuarium. W kolejne dni będą jej przewodniczyć biskupi: bp Jacek Kiciński z Wrocławia (sobota), bp Stanisław Dowlaszewicz z diecezji Santa Cruz w Boliwii (niedziela, 9:00; Domek NMP), abp Adam Szal, (niedziela, 18:00), abp Józef Michalik (poniedziałek) Sumę odpustową odprawi wikariusz Państwa Watykańskiego – kardynał Mauro Gambetti, franciszkanin.

Reklama

Jak zawsze pielgrzymi będą uczestniczyć w procesjach z figurą Matki Bożej Zaśniętej, oraz Jej pogrzebie rozważając chrześcijańskie prawdy wiary, a także w „dróżkach” Pana Jezusa zagłębiając się w Jego Mękę i Zmartwychwstanie. Przeżyciom duchowym towarzyszyć będą koncerty Orkiestry Dętej z Kalwarii Pacławskiej oraz franciszkańskiego Zespołu Fioretti.

Poprzedni artykułTerytorialsi z Jarosławia mają nowego dowódcę
Następny artykuł30 tys. dolarów na przejściu granicznym w Budomierzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!