Strona główna TARNOBRZEG Pędził niemal 200 km/h

Pędził niemal 200 km/h

0
Reklama

Ponad 5 tys. złotych mandatu oraz 19 punktów karnych otrzymał 20-letni kierowca bmw, który pędził tarnobrzeską Wisłostradą. Mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski jechał z prędkością 194 km/h, czyli o 94 km/h za szybko.

Brawura, a w szczególności lekceważenie przepisów związanych z przekraczaniem prędkości, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety w trakcie służby policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED spotykają się z wieloma groźnymi sytuacjami, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Na każdą z nich reagują zdecydowanie, dyscyplinując kierowców, którzy ignorują obowiązujące przepisy.

Reklama

Wczoraj po godz. 12, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę przy ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, zauważyli poruszające się z nadmierną prędkością osobowe bmw.

Policyjny wideorejestrator wskazał, że pojazd jechał z prędkością 194 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 100 km/h. Dodatkowo kierowca bmw, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 20-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski.

Okazało się, że przekroczenia prędkości dopuścił się w warunkach recydywy. Za popełnione wykroczenia, mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 5 200 złotych oraz 19 punktami karnymi.


Kierowcy nagminnie popełniający najpoważniejsze wykroczenia, muszą liczyć się ze znacznie wyższą karą. Przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, czy też złamanie zakazu wyprzedzania – to między innymi za te naruszenia prawa nowe przepisy wprowadziły recydywę. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.

Dotyczy to na przykład przekroczenia prędkości o:

  • 31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych; recydywa: 1600 złotych;
  • 41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych; recydywa: 2 tys. złotych;
  • 51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3 tys. złotych;
  • 61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych; recydywa: 4 tys. złotych;
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych; recydywa: 5 tys. złotych.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!