Strona główna WIADOMOŚCI Osiem osób podejrzanych o przestępstwa akcyzowe zatrzymanych

Osiem osób podejrzanych o przestępstwa akcyzowe zatrzymanych

0
Reklama

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, realizując czynności w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu, zatrzymali 8 osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej, podejrzanych o przestępstwa akcyzowe. Śledczy, we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zabezpieczyli m.in. papierosy, susz tytoniowy i spirytus bez polskich znaków akcyzy. Decyzją sądu pięciu podejrzanych najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie naszego województwa, współpracując z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki w Korczowej oraz Prokuraturą Okręgową w Przemyślu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej skupowali, magazynowali, a następnie wprowadzali na teren kraju m.in. wyroby tytoniowe w postaci papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Reklama

Policjanci, realizując czynności w tej sprawie, zbierali informacje i gromadzili materiał dowodowy na podstawie, którego dotarli do osób powiązanych z tą przestępczą działalnością. W ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze zatrzymali i doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu ośmiu podejrzanych z woj. wielkopolskiego, lubelskiego oraz Podkarpacia. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 25 do 64 lat, usłyszeli zarzuty paserstwa akcyzowego i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

W wyniku ubiegłotygodniowych przeszukań posesji i nieruchomości należących do podejrzanych, funkcjonariusze policji i straży granicznej ujawnili i zabezpieczyli nie mniej niż 4300 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, 16 worków suszu tytoniowego, 33 litry spirytusu oraz pieniądze w kwocie 370 tys. złotych. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzani do chwili zatrzymania zdołali wprowadzić do obrotu na terenie kraju wyroby tytoniowe w postaci papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy łącznie w ilości blisko 190 tys. paczek papierosów oraz 1120 litrów spirytusu co spowodowało uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu cła, akcyzy oraz VAT na kwotę blisko 4,5 miliona zł.

Na bazie zgromadzonego przez policję i prokuraturę materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec pięciu podejrzanych, natomiast wobec trzech zastosowano środki wolnościowe w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych kar i należności śledczy ustalili i zabezpieczyli mienie sprawców na łączną kwotę blisko 8 milionów złotych.

Reklama
Poprzedni artykułMłoda pięściarka z Rzeszowa na zgrupowaniu kadry Polski
Następny artykułOddano hołd ofiarom stanu wojennego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!