Home MIELEC PGE FKS Stal Mielec wygrała przy Łazienkowskiej z Legią!

PGE FKS Stal Mielec wygrała przy Łazienkowskiej z Legią! [VIDEO]

0

Podobnie jak przed rokiem PGE FKS Stal Mielec wygrała z Legią Warszawa na Łazienkowskiej. Mielczanie bezlitośnie wypunktowali rywala wygrywając 3:1.

Przed meczem bukmacherzy wyraźnie stawiali na Mistrza Polski. Opinia publiczna spodziewała się, że zespół z Warszawy przełamie złą passę:

Legia przeważała w trakcie całego meczu oddała 28 strzałów (7 celnych) przy 7 strzałach Stali (5 celnych). Warszawianie objęli prowadzenie w 42 minucie po strzale Wieteski.

Chwilę później wyrównał Sitek po dograniu Fabiana Piaseckiego. Asystujący Piasecki sam wpisał się na listę strzelców w 45 minucie po świetnym dryblingu i strzale zza pola karnego:

W 81 minucie spotkania pierwszy rzut rożny wykonywała Stal. Po dośrodkowaniu Getingera prowadzenie podwyższył Mateusz Żyro!

Legia Warszawa 1-3 Stal Mielec
Mateusz Wieteska 42 – Maksymilian Sitek 43, Fabian Piasecki 45, Mateusz Żyro 81

Legia: 31. Cezary Miszta – 5. Yuri Ribeiro (61, 6. Mattias Johansson), 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 25. Filip Mladenović – 11. Mahir Emreli (74, 22. Kacper Skibicki), 99. Bartosz Slisz, 27. Josué (74, 7. Lirim Kastrati), 8. André Martins (61, 20. Ernest Muçi), 82. Luquinhas – 9. Tomáš Pekhart.

Stal: 13. Rafał Strączek – 5. Mateusz Żyro, 32. Jonathan de Amo, 21. Mateusz Matras, 6. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger – 11. Maksymilian Sitek (85, 17. Wiktor Kłos), 20. Grzegorz Tomasiewicz (86, 4. Bożidar Czorbadżijski), 18. Dawid Kort (69, 14. Kamil Kościelny), 10. Mateusz Mak (64, 45. Konrad Wrzesiński) – 99. Fabian Piasecki.

żółte kartki: Yuri Ribeiro, Emreli, Jędrzejczyk, Mladenović – Flis, Czorbadżijski.

Na mecz do Warszawy udało się 500 kibiców Stali Mielec.

Mielczanie wygrali po raz pierwszy w tym sezonie na wyjeździe i awansowali na 7 miejsce mając na koncie 20 punktów. Legia jest 17 z 9 oczkami na koncie.