Strona główna RZESZÓW Żyje w spartańskich warunkach, pomożesz mu wyjść na prostą?

Żyje w spartańskich warunkach, pomożesz mu wyjść na prostą?

10

Większość z nas nie wyobraża sobie obecnie życia bez dostępu do bieżącej wody, gazu, łazienki, czy lodówki. W takich warunkach jednak na co dzień mieszka 28 letni Michał*. Nie może znaleźć pracy, brakuje mu na jedzenie, czy podstawowe środki czystości. Marzy o życiu w godnych warunkach.

W życiu nigdy nie miał lekko, w domu zawsze brakowało pieniędzy. Do tego zmagał się z przemocą domową, ciągłymi awanturami i pijaństwem najbliższych. Jak sam twierdzi rodzina odmawia mu pomocy finansowej, poszukiwanie pracy w obecnej sytuacji idzie mu bardzo ciężko. Dotychczas żył z dorywczych prac, głównie w polu. Jednak w miejscu, w którym mieszka trudno obecnie o tego typu pracę, gdyż coraz mniej osób trudni się rolnictwem. Podejmował już różne próby zatrudnienia. Najczęściej na czarno, opowiadał nam o tym jak wielokrotnie został oszukany przez pracodawców.

Podczas, gdy dla większości z nas bieżąca woda, czy nawet toaleta wydaje się oczywistością; Michał musi radzić sobie bez takich udogodnień. W zimie dom ogrzewa jedynie piecem typu koza, z którego mocno dymi się w środku. Cały dom wymaga gruntownego remontu, dach się zawala, ze ścian sypie się tynk. Nie ma kranu, zlewozmywaka, toalety, wanny, lodówki. Gotuje na małym palniku z podpiętą do niego butlą gazową.

Nasz bohater chciałby wynająć mieszkanie, w którym mógłby godnie żyć, do tego potrzebuje jednak stałej pracy. Nie ma niestety wyuczonego zawodu, ale za to ogromne chęci do jej pojęcia. Kaucja, czynsz, środki na codzienne potrzeby – to jego obecne cele. Żadnej pracy się nie boi, najchętniej pracowałby na magazynie, lub na produkcji.

W chwili obecnej podejmie się każdej dorywczej pracy na terenie Rzeszowa, w ogrodzie, przy porządkach, czy drobnych naprawach. Tak, by było za co przeżyć kilka najbliższych dni…

Mimo niepowodzeń jest radosnym człowiekiem, w wolnych chwilach lubi śpiewać i grać na akordeonie. Powiedział nam, że za drobną pomoc finansową zagra na urodzinach, grillu, lub innej imprezie.

Jeśli ktokolwiek z naszych czytelników posiada stałą, lub choćby dorywczą pracę dla Michała, albo za drobną opłatą chciałby zaprosić go, by zagrał na akordeonie prosimy o kontakt z numerem telefonu 737869289, skontaktujemy z naszym bohaterem. Pamiętajcie, dobro wraca!

*Imię zostało zmienione, osoba, o której mowa nie chce pokazywać twarzy, lecz osoby chętne do pomocy będą z nią mogły porozmawiać osobiście.

ŹRÓDŁOmateriał własny, zdjęcia: Redakcja
Poprzedni artykułNie żyje Dawid Słowakiewicz, 37-letni były hokeista KH Sanok
Następny artykułSchronisko Chatka Puchatka [FILM]

10 KOMENTARZE

 1. Witam proszę nie wierzyć w te brednie.Znam tego człowieka i aż mi wstyd za niego.Wiele osób chciało mu pomóc dając mu pracę ale wielmożny Pan chciałby dostać pieniądze nie robiąc nic.A dom w którym mieszka jest domem starym jego rodziców.Jesli byłby normalnym człowiekiem chcącym normalnie pracować mieszkalby razem z rodzicami w domu murowanym z dostępem do wszystkich mediów.Chce dodać że nasz bohater nie stroni od alkoholu i papierosów.Pytanie skąd ma na to pieniądze.Ogolnie jest to super aktor nadający się do kabaretu.Dlategi proszę mu nie pomagać napewno finansowo,gdyż jest wiele osób naprawdę potrzebujących niepełnosprawnych,a nasz bohater jest śmierdzącym leniem.

  • Popieram te słowa! Bardzo dobrze znam tą osobę. Jest to poprostu zwykły leń który chciałby mieć pieniądze ale od innych ludzi. Widocznie livy na FB nie wypaliły…lub nasz Pan chce po raz kolejny być sławny. Ludzie nie dajcie się nabrać!

 2. Dzień dobry. Popieram mojego rozmówcę wyżej. bardzo dobrze znam tego człowieka . Jest on młodym mężczyzną, który powinien znaleźć pracę jak większość osób w jego wieku a nie próbować żyć za darmo z datków innych jak widzimy po raz kolejny w powyższym artykule. Z dorywczego grania na imprezie się nie wyżyje ale jak widać osoba ta w dalszym ciągu ma nadzieję że będzie żyć za darmo dzięki innym…. widocznie livy na FB nie wypaliły więc teraz szuka dalszego sponsoringu. Można powiedzieć że kolejny raz jest o nim głośno. A co do tego domku sam tak wybrał a co do rodziny być może nie chcą go w swoim domu bo są jeszcze inne sprawy o których aż wstyd pisać głośno. Ludzie nie dajcie się nabrać! To młody w pełni sprawny mężczyzna. Może w końcu znajdziesz sobię pracę? I przestaniesz robić z siebie ofiarę którą nie jesteś?

 3. Dwóch braci którzy nigdy nigdzie nie pracowali- nieroby .
  Często widziani w sklepie biedronka nieopodal miejsca zamieszkania kupujący 4paki piw.
  Czyżby Mops przedstał wypłacać świadczenia?

 4. Nieroby francowate, tyle w temacie .
  Dziś pracy jest dużo, trzeba tego chcieć.
  Ten typ to celebryta – nie dajcie się nabrać.
  Często go widze w miejscowej biedronce z braciszkiem który jest drugim nierobem jak kupują 4 paki piw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here