Strona główna KOLBUSZOWA Został oszukany pod pretekstem ubezpieczenia przesyłki

Został oszukany pod pretekstem ubezpieczenia przesyłki

0
Reklama

Oszustwo pod pretekstem ubezpieczenia przesyłki, to kolejny sposób wyłudzania pieniędzy przez przestępców. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który chciał sprzedać za pośrednictwem Internetu narzędzia elektryczne. Przed wysłaniem towaru, otrzymał prośbę o opłacenie ubezpieczenia za przesyłkę. W wyniku transakcji stracił ponad tysiąc złotych.

Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze od pokrzywdzonych. Do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się kolejny mieszkaniec naszego powiatu oszukany w wyniku transakcji internetowych. Mężczyzna zawiadomił, że kilka dni temu wystawił do sprzedaży na popularnej platformie internetowej narzędzia elektryczne, które wycenił na ponad 1500 złotych.

Ofertą zainteresował się klient, który zdecydował się na zakup i pokrycie kosztów przesyłki. Po ustaleniu szczegółów, sprzedający otrzymał e-maila z prośbą o opłatę ubezpieczenia przesyłki. Mężczyzna zapłacił kilkaset złotych. Następnego dnia ponownie przyszedł e-mail z informacją, że poprzednia transakcja się nie powiodła i trzeba jeszcze raz opłacić ubezpieczenie. Pokrzywdzony ponownie wykonał przelew. Chwilę później zorientował się, że został oszukany. W wyniku transakcji mężczyzna stracił ponad tysiąc złotych.

Reklama

Policjanci przypominają, że wszelkie transakcje realizowane za pośrednictwem Internetu wymagają szczególnej ostrożności i rozwagi.

Reklama
Poprzedni artykułRekordowy kwiecień na lotnisku Rzeszów-Jasionka
Następny artykułDwa wypadki z udziałem jednośladów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj