Strona główna JAROSŁAW Żołnierze udzielili pomocy w czasie wypadku drogowego

Żołnierze udzielili pomocy w czasie wypadku drogowego

0
Reklama

16 marca 2024 r. żołnierze 202 blp z Jarosławia pokazali profesjonalizm i przygotowanie do ratowania życia ludzkiego w każdej chwili i miejscu.

Żołnierze 202 batalionu lekkiej piechoty z Jarosławia uczestniczą w szkoleniu zintegrowanym na terenie swojego Stałego Rejonu Odpowiedzialności. 16 marca 2024 r. podczas powrotu z zajęć szkolenia zintegrowanego około godz. 18.00 czterech żołnierzy tego batalionu stało się w Jarosławiu świadkami poważnej kolizji drogowej, w której wziął udział motocyklista. Gdy dostrzegliśmy całą sytuację, od razu ruszyliśmy do udzielenia pierwszej pomocy ofierze wypadku – relacjonuje przebieg zdarzenia jeden z żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Reakcja żołnierzy jarosławskiego batalionu Obrony Terytorialnej była szybka i zdecydowana. Podzielili między sobą zadania i sprawnie zaczęli działać na miejscu zdarzenia. Pomogli zabezpieczyć miejsce zdarzenia, kierować ruchem oraz udzielić pierwszej pomocy do czasu przyjazdu Państwowej Straży Pożarnej, której przekazali poszkodowanego.

Reklama


Uwzględniając zadania Wojsk Obrony Terytorialnej ich terytorialny charakter w tego typu działaniach jest olbrzymim atutem. WOT od początku swojego istnienia rozwija się i doskonali kompetencje swoich żołnierzy. Bardzo często to przypadek decyduje o tym, że stajemy się świadkami ludzkiej tragedii. To, że posiadamy dwutorowy rozwój, pozwala na nasycenie lokalnych społeczności ludźmi, którzy potrafią wykorzystać swoje profesjonalne umiejętności zarówno w służbie wojskowej, jak i w życiu prywatnym. Równomierne rozmieszczenie jednostek formacji na terenie całego kraju pozwala na błyskawiczne podejmowanie działań ratowniczych. Żołnierze 202 blp pokazali, że są wierni maksymie terytorialsów „Zawsze gotowi, zawsze blisko” i zawsze gotowi do pomocy i wspierania potrzebujących.


Mieszkańcy Ziemi Przemyskiej, którzy chcą zdobyć wojskowe przeszkolenie, a nigdy nie byli w wojsku mogą spróbować swoich sił podczas szkoleń podstawowych.
Wnioski o powołanie do WOT należy składać w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP.


Zainteresowani mogą również skontaktować się z rekrutem 20 PBOT ze swojego powiatu – dane kontaktowe dostępne są na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl .

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!