Strona główna LUBACZÓW Znowu to samo. Bezmyślne robienie zdjęć na granicy zakończone mandatem

Znowu to samo. Bezmyślne robienie zdjęć na granicy zakończone mandatem

0
binary comment

Strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju ujawnili ślady wejścia na pas drogi granicznej. Szybko ustalili, że sprawcami wykroczenia byli turyści z Mazowsza przebywający w regionie na wakacyjnym wypoczynku.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (29 czerwca) na odcinku granicy za który odpowiadają funkcjonariusze SG z Horyńca Zdroju. Mundurowi kontrolujący granicę zauważyli ślady dwóch osób. W wyniku podjętych działań ustalili, że w rejonie przebywała wcześniej ośmioosobowa grupa turystów z woj. mazowieckiego. W godzinach popołudniowych wybrali się na spacer w rejon granicy. Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat weszło na pas drogi granicznej i robiło sobie zdjęcia. Jak ustalili funkcjonariusze, młodzi turyści dłuższy okres czasu spacerowali po rejonie dobrze oznakowanym tablicami informującymi o zakazie wejścia na określony obszar.

W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali się do popełnienia wykroczenia (wejście na pas drogi granicznej) za co zostali ukarani grzywną po 200 złotych każdy. Mundurowi wyjaśnili turystom obowiązujące zasady poruszania się w rejonie granicy państwa.

W 2021 roku to już piąte tego typu zdarzenie w rejonie odpowiedzialności placówki SG w Horyńcu-Zdroju. W skali całego Bieszczadzkiego Oddziału SG było ich kilkanaście. Przypominamy, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009r.

Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Burze z gradem i gwałtowny wzrost wód
Następny artykułUratował kobietę z płonącego domu. Jako pierwszy dotarł na miejsce, a potem pomagał w akcji gaśniczej
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here