Strona główna JAROSŁAW Znęcał się nad rodziną. Dostał dozór policji i nakaz opuszczenia lokalu

Znęcał się nad rodziną. Dostał dozór policji i nakaz opuszczenia lokalu

25
0

36-letni mieszkaniec gminy Laszki usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu. To efekt prowadzonego przez policjantów z komisariatu w Radymnie postępowania dotyczącego przyjętego zawiadomienia o znęcaniu się psychicznym nad członkami rodziny. Przemoc domowa jest przestępstwem ściąganym z urzędu, a za taki czyn może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Końcem maja policjanci z komisariatu w Radymnie zostali wezwani na interwencje związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy psychicznej i fizycznej, a dopuszczający się jej 36-latek, był znany policjantom z wcześniejszych interwencji. Mundurowi zatrzymali agresora. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 36-latek od dłuższego czasu znęcał się nad najbliższymi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad rodzicami i siostrą. Prokurator zastosował wobec 36-letniego mieszkańca gminy Laszki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, musi także opuścić zajmowany z nimi lokal. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły sie mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here